PAŽEIDĖJAI DAŽNAI SULAUKIA BAUDŲ

0
37
mid news zrs 651 Picture1

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus viešąją tvarką prižiūrinčių specialistų veiklos prioritetas nesikaičia jau keletą metų – tai atliekų tvarkymo pažeidimai bei gyvenamųjų vietovių švaros ir tvarkymo pažeidimai. Vykdydami šių procesų kontrolę skyriaus specialistai nuolat fiksuoja gyventojų bei verslo atstovų netinkamo atsikratymo stambiagabaritėmis atliekomis, aplinkos šiukšlinimo bei netinkamos priežiūros pažeidimus už kuriuos yra numatyta administracinė atsakomybė. Dažniausias pažeidimas – stambiagabaričių ir/ar pavojingų atliekų išmetimas į komunalinių atliekų konteinerius arba paliekant jas šalia konteinerių. 

Vykdydami tokią kontrolę specialistai 2021 metais jau nustatė 26 atliekų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus (2020 metais – 14) ir šiuos pažeidimus įvykdžiusiems asmenims buvo paskirtos administracinės nuobaudos. Administracinės nuobaudos yra skiriamos atsižvelgiant į užfiksuoto pažeidimo pobūdį ir mąstą, todėl kai kuriems nusižengusiems asmenims, kurie netinkamai atsikratė didesniu kiekiu stambiagabaričių ar pavojingų atliekų, iškarto buvo skirtos piniginės baudos be to dar įpareigojant juos sutvarkyti išmestas atliekas. Bendra viešąją tvarką prižiūrinčių specialistų šiemet paskirtų baudų suma sudaro kelis šimtus eurų. Tačiau reikia pastebėti, kad netrukus įsigaliosiančioje Administracinių nusižengimų kodekso redakcijoje už atliekų tvarkymo pažeidimus  (Kodekso 367 straipsnis) jau nebebus galimybės nusižengusiam asmeniui skirti įspėjimo, o visais atvejais privalės būti skiriama piniginė bauda. Todėl siūlome susimąstyti kiekvieną, kuris ketina pažeisti nustatytą tvarką – ar verta tai daryti ir nukentėti finansiškai, jei atsikratyti stambiagabaritėmis ar pavojingomis atliekomis galima visiškai nemokamai? Primename, kad: 
 
* Komunalinių atliekų konteineriai visoje savivaldybės teritorijoje turėtų būti naudojami pagal paskirtį. Į juos draudžiama pilti: žemes, gruntą, statybos ir griovimo atliekas, chemines medžiagas, skystas atliekas, degančias ar karštas atliekas, antrines žaliavas, žaliąsias atliekas, pavojingas atliekas, gatvių valymo atliekas. Antrinės žaliavos turi būti rūšiuojamos ir paskirstomos į atitinkamus rūšiavimo konteinerius. 
 
* Zarasų rajono savivaldybės gyventojai gali NEMOKAMAI atiduoti stambiagabarites atliekas pristatydami jas į atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelę, esančią Statybininkų g. 11, Zarasuose (tel. pasiteiravimui: 8 610 05 198). 
* Kiekvienas Zarasų rajono gyventojas šioje aikštelėje per metus turi teisę nemokamai atiduoti: 
 
– 200 kg. stambiagabaričių atliekų (seni baldai, čiužiniai, plastiko atliekos ir pan.), 
– 60 kg. stiklo ir jo duženų, 
– 200 kg. buityje susidarančių statybinių atliekų (mišrios griovimo atliekos, betonas, plytos ir pan.), 
– 200 kg. šiferio, 
– 200 kg. elektros ir elektroninės įrangos atliekų (šaldytuvai, televizoriai, skalbimo mašinos, kavinukai ir pan.),
– 5 vnt. lengvojo automobilio padangų, 
– 50 kg. akumuliatorių ir baterijų ir daugybę kitų atliekų.
 
Visą nemokamai surenkamų atliekų sąrašą galima rasti pasinaudojus šia nuoroda: 
 
Dar kartą norėtume pakviesti Zarasų rajono gyventojus nebūti abejingais ir prisidėti prie Zarasų rajono savivaldybės administracijos iniciatyvos „Pastebėk šiukšlintoją“ ir pastebėjus asmenis netinkamai atsikratančius atliekomis, juos įspėti, o esant galimybei – užfiksuoti daromą pažeidimą (nufilmuoti ar nufotografuoti pažeidimą bei jį padariusį asmenį) ir visą informaciją perduoti Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriui (tel. Nr. 8 385 30 761; el. paštas: viesoji.tvarka@zarasai.lt). Tik veikdami bendrai mes galime pasiekti, kad mūsų kraštas būtų švarus ir tvarkingas.

  
Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija

mid news zrs 485 Picture2

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite