PIGŲ ALŲ ŠLUOJAME LATVIJOJE

0
145
1

Kai Lietuvoje brango alus, zarasiškai rado labai gražią išeitį, Akys nukrypo į Latviją. Ten alaus mylėtųjų ir prie gėrimų mėgėjų ne taip skriaudė. Žmonės dviračiais, automobiliais keliavo apie dešimt kilometrų į Medumio parduotuvę ir atsiveždavo iš ten alaus. Latvišką ir užsienietišką, ten akcizas mažas ir dėl to alus vos ne dvigubai pigesnis. Tiesa, ne visi važiuoti, kiti keliaudavo pėsti. Alus Latvijoje lietuvius traukė kaip magnetas.

Aišku, ne visi drįsdavo tokį kelią nueiti. Latvijoje verslininkai yra lankstūs ir nusprendė. Jeigu Mahometas neina prie kalno, tai kalną reikia perkelti prie Mahometo. Kaip tarė, taip ir padarė. Buvusioje Latvijos muitinės ir pasienio zonoje dabar kioske prekiaujama alumi. Kioskas nedidelis, alus sustatytas ant grindų, tiesiog pakuotėse. Tik stverk, mokėk ir keliauk.

Pasisukinėjęs po apie 6-7 kvadratinių metrų kambarį, nusiperku ir aš 2 butelius po 2 litrus „bambalius“. Sumoku už 2 bambalius 3 eurus 38 centus. Lietuvoje už tokius pinigus tik du litrus alaus nusipirksi. O čia, Latvijoje, dvigubai daugiau. Dar plius, pas mus jau seniai dviejų litrų „bambalių“ nėra.

Išeinu iš kiosko, kieme stovi automobilis, vyras krauna keletą įpakavimų „bambalių“. .. kartu atvykusi moteris vyrui lietuviškai šaukia: Jonai, paimk dar švogriui ir kaimynui Povilui. Negi dabar iš Degučių važiavus, jiems irgi parsivešime“. Žiūriu, alaus pirkėjai iš Lietuvos vėl grįžta į kioską.

Grįžtu prie automobilio ir pakeliui į Zarasus sutinku sunkiai nešančią ryšulius iš matymo pažįstamą zarasietę. Ji apsidžiaugia, kad nereikės apie penketą kilometrų kulniuoti su alumi pėsčiai. Sako, būčiau dar daugiau paėmusi. Klausiu moterį, kas gi varo ją tokį kelią. Kaina moteris šneki. Sako, anksčiau vyras automašina nuvažiuodavo alaus net į Medumio kaimą. Jis nuo Zarasų apie dešimt kilometrų. Bet atsitiko bėda. Vieną vakarą girtą vyrą sulaikė policija. Neteko vairuotojo pažymėjimo. Laimei, latviai perkėlė prekybos „tašką“ prie pat sienos. Kelias perpus sutrumpėjo. Vaikščiojo pėsčias. Dabar prieš savaitę dėl gėrimo neteko darbo, tai eiti nebegali – trečia diena geria. Tai pasiuntė ją. Moteris guodžiasi, kad iš pašalpos alaus vyrui nusipirko. Dar paėmė keletą butelių kaimynams senukams, tai eurą-kitą užsidirbs. Už tuos pinigus vaikams pieno ir batoną nupirks. Moteris sako, kad dabar čia lietuvių ne taip jau daug. Va štai kai moka Lietuvoje pašalpas, tai Latvijos pasienis visas tik lietuviškai šneka. Moteris kalbėjo, kad atvažiuoja, ateina čia ne tik zarasiškai, aplinkinių kaimų. Sutinka ji čia pažįstamus ir visaginiečius, dūkštiečius. Tiesa, jie jau čia atvyksta automobiliais, bet ir veža jau alų tik įpakavimais, o ne buteliais. Pakeleivė supranta ir užjaučia žmones. Lietuvoje alus brangus. Sako, pašalpos tikrai neužtektų.

O aš galvoju, kol mūsų valdžia nemokšiškai kovoja su girtavimu, tuo Zarasai, aplinkiniai kaimai ir miesteliai taps „blaivininkais“, „prablaivės“ ir aplinkinių rajonų ir miestų gyventojai, visi jie mūsų parduotuvėje alkoholio nepirks, o išveš pinigus į Latviją, o girtavimo problemos kaip buvo, taip ir liks mūsų.

Julius Paulaitis

Nuotraukoje: dabar Lietuvos alaus mylėtojai daugumą pinigų palieka šiame kioske; čekis, bylojantis, kad alus Latvijoje vos ne dvigubai pigesnis; taip atrodo latviški dviejų litrų „bambaliai“, kuriais kaimyninė valstybė sėkmingai prekiauja ir toliau girdo lietuvius.
Autoriaus nuotraukos

2

3

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite