PRAKTIŠKOS DOVANOS. KAS TAI?

0
1192
plate 526603 1280

Taip, rinkdami dovanas vienai ar kitai šventei pakankamai dažnai didžiausią dėmesį kreipiame į jų emocinę vertę. Ir visgi, nors praktiškumas ir yra neretai nuvertinamas, jo svarba dovanų pasirinkime taip pat yra išties labai didelė, kadangi tik praktiška dovana gali būti pravarti ilgame laikotarpyje. Tad kokią dovaną reikėtų rinktis norint, kad ji būtų praktiška bei praverstų dovanos gavėjui kiek tik įmanoma ilgiau?

Kasdieniniai reikmenys

Praktiškomis dovanomis galima drąsiai vadinti įvairius daiktus bei įrenginius, kurie žmogui yra naudingi besisukant kasdieninėje rutinoje. Vyrams dažniausiai patiks įvairūs darbo įrankių rinkiniai ar su automobilio priežiūra susijusios dovanos, kai tuo tarpu moterys dažniausiai džiaugiasi įvairiais su maisto gaminimu susijusiais įrankiais ar lėkščių komplektais, praverčiančiais gaminant. Trumpai tariant – tai kažkas, ką žmogus galėtų panaudoti savo kasdieninėje buityje. Tokia dovana jokiu būdu nebus labai džiuginanti, tačiau ji bus pravarti bei naudinga, dėl ko tokią dovaną gavęs žmogus jausis nuoširdžiai dėkingas.

Relaksacinės pramogos
wellness 285587 1280
Taip, į įvairias relaksacines pramogas neretai žiūrime kaip į menkaverčius užsiėmimus, neteikiančius didesnės naudos, ko pasekoje į juos žvelgiant iš tokios perspektyvos šias veiklas pavadinti praktiškomis būtų neteisinga. Ir realybė yra tokia, jog atsipalaiduoti leidžiančias pramogas dovanojant žmonėms, kurių kasdienybė ir taip labiau primena nesibaigiančias atostogas, jos tikrai neteiks jokios praktinės naudos, būdamos paprasčiausiu eiliniu laisvalaikio praleidimo būdu, neturėsiančiu jokios išliekamosios vertės.

Ir visgi, situacija kardinaliai keičiasi, jei kalbėsime apie vidutiniam ar žemesniesiems visuomenės sluoksniams priklausančius žmones, kurių rutina yra neįdomi, pasikartojanti, tačiau neišvengiama, kadangi jie yra priversti tokiu būdu aukotis, norėdami išsaugoti saugų bei pastovų gyvenimo būdą sau bei savo artimiesiems. Tokie žmonės dažniausiai skendi nuolatiniame nuovargyje, neturėdami galimybių skirti laiko ar lėšų poilsiui. Būtent Jūs ir galite pakeisti situaciją, suteikdami jiems galimybę pailsėti. O pasirinkimų, norint suteikti žmogui ar šeimai progą atsipalaiduoti, tikrai yra: galite įsigyti įvairių SPA centrų procedūrų dovanų kuponus, plaukimą baidarėmis, skrydžius oro balionu ir dar daugybę kitų pramogų, kurios leis žmogui bent jau toms kelioms valandoms atitrūkti nuo kasdieninės rutinos, visapusiškai atsipalaiduojant. O tai eiliniam žmogui yra ypač svarbi galimybė, leidžianti pasisemti jėgų bei naujos motyvacijos išgyventi tą pačią pasikartojančią kasdienybę vis iš naujo.

O jei žmogus, kuriam ieškote dovanos, paprasčiausiai neturi ir ko gero artimiausiu metu neturės laiko kažkokioms išvykoms atsipalaidavimo tikslais? Tokiu atveju taip pat yra alternatyva – galite galimybę atsipalaiduoti atvežti žmogui į namus! Įvairūs modernūs automatizuoti masažuokliai, patogūs raumenis atpalaiduojantys krėslai ir gausybė panašių įrenginių – visi jie leis žmogui džiaugtis galimybe kokybiškai atsipalaiduoti nuolatos net neišeinant iš savo namų. Tik šiuo atveju turėkite omenyje, jog tokios dovanos už mažiau nei keletą dešimčių eurų nenupirksite, nebent įrenginio kokybė Jums bus visiškai nesvarbiu dovanos aspektu.

Žmogui konkrečiai reikalingi daiktai
washing machine 1786385 1280
Taip, pasiturintys žmonės dažniausiai jei ir skųsis vienokiais ar kitokiais trūkumais – tai dažniausiai bus kažkas ypač brangaus bei finansiškai neįkandamo mąstant apie dovaną viena ar kita proga. Ir visgi, jei kalbėsime apie vidutines ir mažesnes pajamas turinčius žmones – jų kasdienybė dažniausiai nėra tokia visapusiškai aprūpinta kaip dalies kitų, o tai ir yra puiki terpė Jums jiems padovanoti praktišką dovaną.

Tokių dovanų diapazonas yra ypač platus. Tai gali būti skalbyklė, tai gali būti skalbinių džiaustyklė, ar net didelė krūva malkų, padėsiančių užtikrintai pasiruošti artėjančiai žiemai. Tai nėra įprasti kasdieninio naudojimo reikmenys – tai iš dalies komforto prekės, padedančios kiekvieną dieną išgyventi bent kiek kokybiškiau. Ir jei su žmogumi sutariate išties artimai, apie vieną ar keletą tokių daiktų, apie kuriuos žmogus svajoja, dažniausiai tikrai žinosite, dėl ko sunkumų sugalvodami dovaną neturėsite.

Taip, dažniausiai tokios dovanos yra kiek brangesnės už įprastas kasdieninio vartojimo prekes, todėl geriausia jas dovanoti arba labai svarbių švenčių metu, arba susitariant su kitais konkretaus žmogaus ar jų grupės draugais bei dovaną finansuojant kartu. Tokiu būdu tiek nudžiuginsite kitus savo dovana, tiek ir kiek mažiau iš finansinės perspektyvos nuskriausite save pačius.

Su žmogaus hobiais susiję daiktai
photographer 455747 1280
Taip, praktiškos dovanos dažniausiai siejasi su kokybišku būviu įprastoje kasdienybėje, neliečiant laisvalaikio, dėl ko su žmogaus hobiais susijusių daiktų priskyrimas praktiškiems dažnam gali atrodyti ganėtinai keistu. Bet šiuo atveju viskas yra labai reliatyvu bei priklauso nuo konkrečios situacijos.

Tuo atveju jei kalbame apie įvairius įprastus hobius, be perspektyvos, jog jie ilgainiui galėtų tapti pagrindine žmogaus veikla – su jais susijusios dovanos tikrai nebus praktiškos. Vaikams tai būtų kompiuterinių žaidimų žaidimas, vyresniems – įvairių filmų žiūrėjimas ar paprasčiausias mėgėjiškas sportavimas. Tokie hobiai yra puikus relaksacijos tipas bei laiko praleidimo būdas, bet jie savaime neneša jokios naudos bei neprideda jokios pridėtinės vertės žmogaus kasdienybei, dėl ko su tokiais užsiėmimais susijusios dovanos dažniausiai neneš ir praktinės naudos.

Situacija keičiasi, jei kalbėsime apie kiek kitokias žmogaus aistras. Aistras, kuriomis jis gyvena, bei kurios prideda didelę pridėtinę vertę žmogaus asmenybei. Muzikavimas, kūryba, įvairių rankdarbių kūrimas, profesionalus sportavimas, programavimas ir tt. Šiuo atveju pavyzdžių yra galybė – ir juos atskirti iš įprastų hobių gausos leidžia būtent tokių užsiėmimų duodama išliekamoji vertė žmogui.

Būtent su tokiais hobiais susijusios dovanos, leisiančios žmogui vienoje ar kitoje srityje tobulėti dar sparčiau bei efektyviau nei iki tol, yra praktiškos. Jos leidžia žmogui efektyviau išnaudoti laiką, skiriamą savo pagrindinėms aistroms bei hobiams. Tik svarbu nepamiršti jog šiuo atveju viskas individualu, todėl prieš dovanodami su hobiu susijusią dovaną turėtumėte savęs paklausti – ar tikrai gerai pažįstate konkretų žmogų? Nes tik tokiu atveju galite žinoti ar tikrai jis yra visa širdimi pasinėręs į vieną ar kitą veiklą.

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite