SĖKMĖ, UŽ KURIĄ NORISI PADĖKOTI VISIEMS

0
40
1

Pirmoji sėkmės akimirka – laimėtas projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Iš 900 dalyvavusių mokyklų sėkmė nusišypsojo tik 60. „Man visada norisi savo mokiniams įrodyti, kad net tada, kai dangų dengia niūrūs debesys, saulė yra. Tik mes jos nematome…“ – rašiau. Šio projekto tikslas – į atokias respublikos mokyklas atvyksiantys žymūs žmonės pasakos savo istorijas, padėdami vaikams suvokti, kad daug kas priklauso nuo mūsų pačių pastangų ir siekių.

Žmonės, kurie atvyko pas mus, buvo tikrai LABAI geranoriški. Džiaugėmės pirmuoju susitikimu su režisieriumi, projekto „Vilnius Temperature“ kūrėju Sauliumi Baradinsku. Pažintis su juo labai naudinga – mokiniai pasisėmė jaunatviškos energijos užtaiso; Jis motyvavo, kodėl svarbiausia – turėti tikslą. Džiugino mus, kad jaunas perspektyvus žmogus išsakė tą pačią tiesą, kurią dažnai kartoja mokytojai: „Knygų skaitymas ir mokymasis – svarbūs sėkmės kriterijai“. Užmegztas kontaktas su vaikais – Sauliaus draugė žurnalistė Beata Tiškevič netrukus atvežė jo dovanotą tikrą futbolo kamuolį. Ir koks tai buvo džiaugsmas mūsų mokiniams: kamuolys kasdien (iki mokslo metų pabaigos) „lakstė, dūko“ po aikštelę. Patikėkite, ilsėdavosi tik tada, kai mokykloje nebūdavo vaikų.

Susitikimas su Andriumi Tapinu – žurnalistu, TV laidų vedėju, projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ įkvėpėju ir vykdytoju – pagilino ne tik suvokimą apie patriotiškumą, bet buvo puiki savo norų realizacijos ir savanorystės iliustracija. Džiugino, kad toks veiklus žmogus rado laiko atvykti pas mus.

Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas – vienas svarbiausių valstybės aparato žmonių – pakerėjo visus paprastumu ir nuoširdumu; ir nors lydėjo apsauga, tačiau žmogiškumas spinduliavo: jis akcentavo, kad privalu būti ištikimam savo siekiams. Iš tiesų vėliau buvome labai nustebinti, kai mokiniai, išvydę Druskininkuose M.K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje paveikslą, iškart subruzdo, kad tokį patį mūsų mokyklai padovanojo premjeras.

Visi susitikimai su žymiais žmonėmis buvo naudingi, įdomūs. Niekada negalvojau, kad projekto atomazga – bus kelionė prie jūros. Kelionė per visą Lietuvą – į kitą Lietuvos pakraštį: jūra ir delfinariumas, bangos, keltas… Nuostabioji mūsų gidė EGLĖ GALUBAVIČIŪTĖ… Ji ne tik pasakojo, vedė, rodė ir kalbėjo, bet net mažąją mūsų mokinukę Laurą nešė ant nugaros.

Aš visada kartoju: „Gerumas – tarsi kraujas – turi cirkuliuoti“. Dabar įsitikinau: jis kunkuliuoja: gerumas – labai galinga jėga, gebanti daryti didelius, kilnius darbus.
Visada apgailestauju, kad lietuvių kalboje yra tik du žodžiai, skirti padėkai- AČIŪ ir DĖKOJAME. Juos abu tariame JUMS VISIEMS:

Visai Laisvės TV komandai, o ypatingai jos vadovui – ANDRIUI TAPINUI;
EGLEI SIDARAVIČIŪTEI – projekto koordinatorei,
EGLEI GALUBAVIČIŪTEI – nuostabiausiajai gidei;
Lux Express – už nuostabų autobusą, o šauniesiems vairuotojams Andriui Matulevičiui ir Viktorui Narbutui – už saugią kelionę;
CAN CAN pizza ir Grill London komandoms- už nuostabias vaišes;
UAB „Emko“ – už suorganizuotas fantastiškas pramogas;
Zarasų rajono savivaldybės administracijai, už transportą: mokiniai ryte buvo laiku atvežti į Zarasus, o po kelionės – saugiai išvežioti į namus.
„Tavo gyvenimo kokybė priklauso nuo minčių kokybės“ – teigė Robin Sharma…. Kalbėkime apie gerumą, dalinkimės juo… Ir nuo to mums patiems tikrai bus tik geriau… Jis tikrai sugrįš: gal tik kita forma, gal dar ne rytoj…

Giedrė Mičiūnienė, Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos mokytoja.

Nuotraukos Giedrės Mičiūnienės, Natalijos Oginskienės, Ričardo Zavacko

7

15

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite