SUNKUMUS PAVERTĖME LAIMĖJIMAIS. ZARASŲ KULTŪROS CENTRAS

0
85
RBF 9475

2021-ieji jau finišo tiesiojoje ir tai puikus laikas peržvelgti atliktus darbus, pastebėti padarytas klaidas, pasidžiaugti pasiektais laimėjimais ir svarbiausia – padėkoti visiems, kurie dar vienerius metus buvo šalia, dalyvavo, stebėjo, dirbo kartu, rėmė beprotiškiausias idėjas, palaikė ir padrąsino. Zarasų kultūros centrui šie metai buvo išties įspūdingi bei sėkmingi.

Visų pirma dėl to, kad Kultūros ministerija jau antrą kartą Zarasų kultūros centrą paskelbė geriausiu Lietuvoje Aukščiausios kategorijos kultūros centru, įvertinusi centro penkerių metų veiklą. Į tuos penkerius metus tilpo net du pandeminio karantino laikotarpiai, kurie neparklupdė kultūros darbuotojų, sutelkė juos kitokiam darbui, spartesniam naujų žinių įgijimui ir pritaikymui, virtualių erdvių pažabojimui ir žiūrovų emocinės būklės palaikymui internete. Kažin ar kuris kitas Lietuvos kultūros centras gali pasigirti tokia virtualių renginių ir kokybiškai nufilmuotų vaizdo klipų gausa. Didžiuojamės kultūros centro darbuotojais už jų išmonę, gebėjimą suvaldyti stresines situacijas, atsidavimą kūrybiniam darbui.

2021-ieji taip pat buvo ir turtingi metai Zarasų kultūrai. Kultūros centro biudžetą veikloms gausiai papildė nacionalinių ir tarptautinių projektų lėšos. Patyrusi Atviro jaunimo centro komanda stipriai dirbo su jaunimui skirtais projektais, akivaizdžiai pagerinusiais ir vis dar aktyviai gerinančiais jaunimo galimybes turiningai leisti laisvalaikį, tobulėti ir išreikšti save. Kultūros renginiams, edukacinėms veikloms bei renginių organizavimo kokybę gerinančioms priemonėms įsigyti gautos projektinės lėšos šiuos metus pavertė iš ties darbingais, o apie rezultatus ne kartą kalbėjo ne tik Utenos apskrityje, bet ir nacionalinėje televizijoje, šalies informaciniuose portaluose. 2021 m. kultūros centro biudžetas kultūrinei veiklai siekė ~73 tūkst. Eur, tarptautinių projektų biudžetas ~140 tūkst. Eur, nacionalinių projektų ~34 tūkst. Eur, o jaunimui skirtų projektų biudžetas ~ 37 tūkst. Eur. Zarasų kultūros centro per projektus pritrauktos lėšos sudarė 75 proc. visų veikloms skirtų metų lėšų (įstaigai skirtas biudžetas veikloms sudarė 25 proc.). Tai didžiulis visų kultūros centro darbuotojų nuopelnas, daugybė viršvalandžių, entuziazmo ir pastangų. Esame labai dėkingi Zarasų rajono savivaldybei šiais metais skyrusiai visą kofinansavimui reikalingą sumą visiems laimėtiems projektams.

Ateinantys metai, tikimės, bus ramesni, atneš daugiau aiškumo ir stabilumo mūsų visų kasdienybėje. Užbėgant į ateitį norime pasidžiaugti, kad 2022-aisiais birželio mėn. Zarasų kultūros centro pastatas švęs savo trisdešimtmetį. Ta proga tris dešimtmečius įamžinsime trimis svečių iš įvairių užsienio šalių rečitaliais, kurių pirmasis nuskambės jau sausio 14 d., kuomet koncertų salėje pasirodys duetas „Duo B!z‘art“ iš Belgijos. Metų bėgyje dar sulauksime fortepijono virtuozų Wojciech Waleczek iš Lenkijos bei Philippe Giusiano iš Prancūzijos. Šiomis džiugiomis naujienomis atsisveikiname su jumis iki kitų metų ir tikimės šiuos metus kartu palydėti tradiciniame naujametiniame Zarasų kultūros centro koncerte gruodžio 31 d. Laimingų Naujų!

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro direktorius

Aurimas Gudas

Nuotraukos – Rimanto Bikulčiaus

RBF 9704

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite