SVEČIŲ IŠ KAUNO VIEŠNAGĖ ZARASŲ KRAŠTE

0
34
DSC0008

Spalio 23 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Jablonskienė, Kauno miesto mokyklų bibliotekininkai ir metodininkai. Susitikime dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius, kuris apžvelgė Zarasų rajono švietimo būklę ir kylančias ugdymo problemas.

Anot švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo, didžiausia problema yra gyventojų skaičiaus mažėjimas ir mažas vaikų gimstamumas. 2007 metais Zarasų rajone gyveno 20997 gyventojai, 2805 sudarė mokiniai. Per dešimtmetį, gyventojų skaičius smuko iki 16441. Šiandien Zarasų rajone gyvuoja 9 mokyklos (2007 -15), kuriose mokosi 1439 vaikai, yra sudarytos 85 klasės (2007-165). Svečiams šie rodikliai atrodė nedideli, lyginant su Kauno miestu, kur gyventojų skaičius yra daugiau kaip 295 tūkstančiai ir yra 69 mokyklos.

S. Kaulavičius pranešime pasidžiaugė Zarasų rajono mokinių valstybinių egzaminų įvertinimo vidurkiu, lyginant šalies mastu, bei vaikų ir suaugusiųjų neformalaus švietimo programų pasirinkimu, tenkinant pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius.

Po pranešimo Zarasų viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė vedė ekskursiją po biblioteką. Kultūros ir švietimo atstovai susipažino su bibliotekos istorija, teikiamomis paslaugomis, organizuojamais renginiais, vykdomais inovatyviais projektais. Direktorė pasidžiaugė, kad biblioteka tapo šiuolaikišku ir patraukliu traukos centru, kultūros ir mokslo židiniu.

Svečiai žavėjosi bibliotekos moderniomis erdvėmis, terasa ant stogo, nuo kurios atsiveria nuostabūs Zaraso ežero vaizdai. Po vizito bibliotekoje, delegacija patraukė į Zarasų krašto muziejų ir Antazavės Juozo Gruodžio gimnaziją.

Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

 DSC0018

 DSC0035

 DSC0039

 DSC0041

 DSC0047

 DSC0052

 DSC0052
Autorės nuotraukos

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite