VISIEMS, AR TIK SAVIEMS?

0
79
podolskis

Lapkričio 3 dieną vykusiame rajono tarybos posėdyje R. Keršys perskaitė atsistatydinimo pareiškimą, kuriame jis neva tai savo noru, kito posėdžio metu prašosi būti atleistas iš pareigų. Tik va čia ir slypi visos keistenybės, nes jeigu iš tiesų Keršys pripažintų savo kaltę ir supratęs, kad jam dabartinėse jo pareigose ne vieta ir jis iš tiesų būtų norėjęs atsistatydinti, tai po jo pareiškimo turėjo vykti balsavimas dėl jo atleidimo.

Deja, bet meras, kuris neva tai pritarė jo atsistatydinimui ir kiti valdančiosios daugumos atstovai apsimetė nieko nesuprantantys ir tam Keršio perskaitytam pareiškimui nesuteikė jokios reikšmės. O ką gi reiškia šis apsivogusio veikėjo pareiškimas? Teisiškai – visiškai nieko, nes niekas nežino kada bus tas posėdis, kuriame Keršys savo noru išeis iš darbo. Ir gal tas posėdis bus po apeliacinio teismo nuosprendžio, o gal Keršys ir dar išeitines išsimokės, juk jis gi pats išeina, o ne teismas jį išmeta. Manau, kad Keršys ir visi jį dangstantys puikiai supranta, kad apeliacinis teismas, kuriam dabar yra apskustas nuosprendis įvyks artimiausiais mėnesiais, bet po apeliacinio nuosprendžio Keršys bus išmestas, o ne savo noru išėjęs. Bet gi mūsų valdžia nusprendė – tegul šis veikėjas pabūna savo pareigose kuo ilgiau ir išeina iš pareigų savo noru likus kelioms dienoms iki galutinio teismo sprendimo. Tada ir pasigirti galima bus, kad ne išmestas, o išėjęs savo noru ir išeitines išsimokėti. Va čia ir yra visas blogumas, kad gyvenama pagal principą – padėk sau ir saviem, o aplinkiniai to gal ir nepastebės.

Beja, savu protegavimas ir pamaloninimas rajono pinigais yra tikrai išsišaknijęs. Ir kaip pavyzdį galiu paminėti abu Keršio pavaduotojus, vieną buvusį, kitą esamą, kurie yra deleguoti D. Kelečienės „Švari savivalda“ atstovai. Pavadinimas to Kelečienės judėjimo gal ir gražus, tik va panašu, kad judėjimo vadovė Kelečienė, kuri tiktai pribėgusi prie valdžios lovio jau spėjo iš jo sriubtelėti kiek tik telpa ir už valdiškus pinigus pakeliavo aplankydama Kroatiją, Prancūziją, Azarbaidžaną ir kitas šalis, nenori pastebėti, kad jos deleguoti atstovai, tai Renius Kisielius ir Ernestas Jurevičius jau net akivaizdžiai bando ir sau didesnį kąsnį atsikasti. Dabar dirbantis Kisielius tik atėjęs į darbą iš kart gavo priedą prie algos, kuris viršija daugelio zarasiškių visą algą. Ponas Kisielius pasakys, kad priedas skirtas už papildomą darbą, bet koks tai darbas – niekas negali pasakyti. Juolab, kad po 17 val., kažkodėl dirbant jo matyti neteko. O už 8 val., darbo jam ir taip mokamas atlyginimas 2 ir daugiau kartų viršijantis eilinių zarasiškių algą. Bet gi ne – priedo vis tiek norisi.

Tame pačiame posėdyje, kuriame neva tai atsistatydino Keršys, o iš tikrųjų tik perskaitė politinį pareiškimą ir liko dirbti, naudos sau siekė ir beja pasiekė buvęs Keršio pavaduotojas, politinis veikėjas E. Jurevičius, kuris užsigeidė, kad jo įmonė valdanti nekilnojamąjį turtą Zarasuose ir gyvenanti tik iš nuomos būtų atleista nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Beja, taip ir įvyko, nors aš sakiau, kad nuo mokesčių galima būtų atleisti tik tuos, kurie kuria naujas darbo vietas ir investuoja į įmonių plėtrą, o Jurevičiaus įmonėje dirba tik 1 žmogus, t. y. jis pats, susirenkantis nuomą už savo valdomus pastatus, niekas iš mūsų valdžios į tai nekreipė dėmesio ir nuo mokesčių saviškį atleido. Matant tokį saviškių protegavimą ir pamaloninimą valdiškais pinigais taip ir norisi pasakyti, kad svarbiausia tik dalysti iki lovio, o čia jau ir baltas pirštines, kuriomis mėgstama prisidengti į šoną numeta, kad tik gabalą didesnį pasistvertų.

Nuo mokesčių kartais įmones atleisti reikia, bet tik tas, kurios investuoja į mūsų rajoną ir čia kuria naujas darbo vietas, kurių mums taip trūksta. Galima būtų atleisti nuo žemės mokesčio ir ūkininkus, kuriems šie metai yra tikrai nepalankūs, bet mokesčių atleidimais ir priedais viršijančiais daugelio algą nereikėtų lepinti savų, nes tų savų nuveiktų darbų kažkaip ir nesimato.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys
Rimvydas Podolskis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite