VMI SUFORMAVO 2,3 MLN. ELEKTRONINIŲ GPM DEKLARACIJŲ – IKI VAKAR PAJAMAS SAVARANKIŠKAI JAU DEKLARAVO 48 TŪKST. PANEVĖŽIO IR UTENOS APSKRIČIŲ GYVENTOJŲ

0
20
vmi 220308 deklaravimas fb cover 1

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) VMI perkėlė duomenis apie 2,3 mln. gyventojų pajamas ir išlaidas, net 1,8 mln. deklaracijų tereikės peržiūrėti ir pateikti. Šiais metais, kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti reikia iki gegužės 2 d.

„Dėkojame 1,35 mln. gyventojų, kurie laiku deklaravo pajamas praėjusiais metais. Šiandien kaip niekada svarbu prisiminti, jog sąžiningas mokesčių deklaravimas ir mokėjimas prisideda prie mūsų valstybės stiprinimo bei saugumo užtikrinimo. Taip pat ypatingą dėmesį noriu atkreipti į tai, jog be papildomų išlaidų kiekvienas laiku ir teisingai pajamas deklaravęs gyventojas gali paremti norimas organizacijas – skirti dalį sumokėto GPM paramai,“ – sako Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė.

Pernai Panevėžio apskrityje pajamų mokesčio deklaracijas pateikė 106 tūkst. gyventojų. Taip pat gauta per 7 tūkst. turto deklaracijų, o per 33 tūkst. gyventojų skyrė dalį sumokėto GPM paramai. Utenos apskrityje pajamas už 2020 metus pernai deklaravo 62,6 tūkst. gyventojų, pateikta 5,7 tūkst. turto deklaracijų, o paramą skyrė 20 tūkst. gyventojų.

Iš viso už 2020 m. Panevėžio apskrityje 77 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 16 mln. eurų GPM sumą, o 46 tūkst. Utenos apskrities gyventojų gražintina suma – per 10 mln. eurų.

 

Tik dvi pajamų deklaravimo naujienos

  • GPM parama tik e. būdu.

Nuo 2022 m. prašymą skirti dalį sumokėto GPM paramai pateikti galima tik per EDS, o tai padaryti padeda naujasis paramos vedlys. Verta pažymėti, jog didžioji dalis gyventojų ir taip teikė prašymus e. būdu – praėjusiais metais tai padarė 91 proc. gyventojų. Daugiau informacijos dėl paramos skyrimo rasite čia.

Pažymėtina, kad skiriama paramos dalis nuo sumokėto GPM nesikeitė: iki 1,2 proc. galima skirti paramos gavėjams ir meno kūrėjams, iki 0,6 proc. – profesinėms sąjungoms ir iki 0,6 proc. – politinėms partijoms.

  • Paskutinė galimybė pasinaudoti lengvata už remonto ir auklių paslaugas.

Šie metai yra paskutiniai, kai gyventojai deklaruodami pajamas gali susigrąžinti dalį sumokėto GPM už 2021 m. automobilio, būsto remonto, auklių paslaugas. Už 2020 m. 25 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 3,3 mln. eurų sumą.

Vedlio pagalba 2,3 tūkst. gyventojų pateikė pranešimus apie išlaidas ir deklaravo grąžintiną 280 tūkst. eurų GPM sumą. Šie duomenys bus perkelti automatiškai į pajamų deklaracijas, o kiti gyventojai tai gali padaryti deklaruodami pajamas ir pateikdami išlaidas įrodančius dokumentus.

 

Kas turi deklaruoti pajamas?

Pajamas deklaruoti privalo gyventojai, kurie: vykdė individualią veiklą; jų pajamos viršijo vidutinio darbo užmokesčio sumą; gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius; pritaikė per didelį neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) ir dėl to atsirado mokėtina GPM suma. Taip pat deklaravus pajamas dalis gyventojų gali susigrąžinti dalį GPM: nuo išlaidų už būsto, automobilio remonto ir auklių paslaugas, įmokas už gyvybės draudimą, studijas, palūkanas ir kt.; tais atvejais, jei buvo taikytas per mažas NPD. Dėl 2021 m. užimtų pareigų ne tik pajamų, bet ir turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

Deklaravimo vedlys buvo atvertas nuo sausio mėn. ir 411 tūkst. gyventojų jau deklaravo pajamas.

Panevėžio apskrityje iki kovo 8-osios pajamų deklaracijas jau pateikė 30 tūkst. gyventojų, o Utenos apskrityje – 18 tūkst. gyventojų.

Gyventojai, kurie deklaravo pajamas prieš sukeliant duomenis į EDS turėtų pasitikrinti, ar informacija apie jų pajamas ir išlaidas nebuvo atnaujinta.

 

Papildomos paslaugos palengvinsiančios pajamų deklaravimą

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 nebūtina laukti skambučių eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikuoti gyventojai konsultacijų telefonu 1882 sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia į eilės priekį.

Primename, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad privalant atvykti į aptarnavimo dalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą čia

Visa informacija apie deklaravimą VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite