VRK DĖL A. MAZURONIO IR R. ŽEMAITAIČIO RĖMĖJŲ PARAŠŲ KREIPĖSI Į RAŠYSENOS EKSPERTUS: KILO ĮTARIMAS, AR RINKĖJAI PASIRAŠĖ PATYS

1
260
ELTA4601670 Vilnius, 2024 m. Kovo 27 d. (ELTA). Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija. 2024.03.27 10:17:47. Dainius Labutis (ELTA)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kreipėsi į Lietuvos teisės ekspertizės centrą, prašant įvertinti kandidatų Andriaus Mazuronio ir Remigijaus Žemaitaičio pateiktus rinkėjų parašus. Komisijai kilo įtarimas, ar popieriniuose lapuose rinkti parašai nėra suklastoti. Rašysenos ekspertų vertinimo VRK tikisi sulaukti dar šią savaitę.

„Dviejų kandidatų parašų rinkimo lapai buvo perduoti Lietuvos Teismo ekspertizės centrui, rašysenos ekspertams, kad patikrintų, ar visus duomenis rinkimų lape pasirašantis rinkėjas užpildė pats, ar pats pasirašė, ar parašas atitinka visą eilutę, (…) ar nėra įrašų, kurie yra padaryti viena ranka – t. y., ar iš rašto galima spręsti, kad įrašus ar įrašų grupę lape darė vienas asmuo“, – ketvirtadienį vykusio VRK posėdžio metu teigė komisijos pirmininkė Lina Petronienė.

Ji nurodė, kad abejonės dėl A. Mazuronio ir R. Žemaitaičio pateiktų parašų kilo atliekant vizualinę duomenų patikrą.

„Dėl Mazuronio ir Žemaitaičio – tikrinant vizualiai, kilo abejonių dėl galimai užpildytų įrašų viena ranka“, – pastebėjo ji.

L. Petronienė informavo, jog VRK tikėjosi sulaukti teisės ekspertų vertinimo dar šiandien, tačiau dėl didelio užimtumo ekspertizės centras paprašė papildomo laiko – išvadas ketinama komisijai pristatyti penktadienį.

Kaip pranešta anksčiau, A. Mazuronis VRK pateikė beveik 23 tūkst. rėmėjų parašus, surinktus popieriniu būdu. Už kandidatą internetu pasirašė per 3 tūkst. gyventojų. Tuo metu R. Žemaitaitį elektroniniu būdu parėmė 14 tūkst. rinkėjų, taip pat beveik 19 tūkst. pasirašė popieriniuose lapuose.

ELTA primena, kad ketvirtadienį VRK registravo antrosios kadencijos siekiantį Gitaną Nausėdą, konservatorių keliamą Ingridą Šimonytę bei Laisvės partijos atstovą Dainių Žalimą kandidatais prezidento rinkimuose.

Pretendentai į kandidatus turėjo pateikti ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų iki kovo 28 d. VRK, patikrinusi šiuos parašus ir kitą politikų pareiškiniuose dokumentuose nurodytą informaciją, priima sprendimus dėl oficialaus kandidato statuto suteikimo.

Dėl kitų pretendentų į kandidatus – savarankiškai išsikėlusių Igno Vėgėlės ir Eduardo Vaitkaus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjo R. Žemaitaičio, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamo Giedrimo Jeglinsko, Darbo partijos pirmininko A. Mazuronio – VRK turėtų apsispręsti iki balandžio 11 d.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.

Augustė Lyberytė (ELTA)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

  1. Tai vadinama konkurentų šalinimas,kaip kitose netolimose valstybėse,tik ten diktatoriai į kaleimus sodina konkurentus,pas mus truputį švelniau,bet nebetoli to…🤣🤣🤣

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite