ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS IR MENO PREMIJA PASKIRTA KULTŪROS CENTRO DUSETŲ DAILĖS GALERIJOS MENO VADOVEI JANINAI KAŠKAUSKIENEI

0
50
mid news zrs 983 DSC 2847 Medium

2017 m. Zarasų rajono savivaldybės Kultūros ir meno premija paskirta kultūros centro Dusetų dailės galerijos meno vadovei Janinai Kaškauskienei. Ją Vasario 16-osios proga vykusiose iškilmėse Dusetose įteikė Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Janina Kaškauskienė gimė 1940 m. gegužės 3 d. Utenos rajone, Ryliškio kaime. Baigusi Tauragnų vidurinę mokyklą chorinio dirigavimo 1958-1961 m. mokėsi Vilniaus kultūros ir švietimo technikume. Keletą metų dirbo Utenos rajono Vyžuonėlių kultūros namų meno vadove, o 1963 m. atvyko į Zarasų kraštą ir pradėjo dirbti Dusetų kultūros namų meno vadove (vadovavo mišriam chorui), muzikos bei dainavimo mokė Dusetų Kazimiero Būgos vidurinės mokyklos (dabar gimnazija) mokinius, vadovavo šios mokyklos jaunučių ir merginų chorams. Jos vadovaujami kolektyvai ne vieną kartą dalyvavo Respublikinėse dainų, moksleivių bei Pasaulio lietuvių dainų šventėse.

Nuo 1996 m. J. Kaškauskienė ėmė vadovauti Dusetų tremtinių chorui, moterų ansambliui „Svaja“ ir moterų chorui ,,Versmyna“, kuris yra dalyvavęs visose Respublikinėse dainų šventėse, jam yra suteikta II kategorija, jis keturis kartus dalyvavo respublikiniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ ir juose buvo nominuotas. 2015 – 2016 m. moterų ansamblis „Svaja“ yra pelnęs laureato vardą tarptautiniuose bendruomenių festivaliuose „Nida InterCom“.

Nuo 2000 m. vadovauja Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios chorui.

Dusetiškiai J. Kaškauskienę vertina kaip jautrų, draugišką žmogų, sugebantį suburti meno kolektyvus bei bendruomenės narius bendram darbui.

Profesionaliai veiklai J. Kaškauskienė atidavė jau daugiau nei 50 metų. 1987 m. buvo apdovanota Liaudies švietimo pirmūno ženkleliu. Jos veikla yra įvertina ne vienu Dainų šventės medaliu bei kitais apdovanojimais.

Sveikiname mielą J. Kaškauskienę ir linkime neblėstančios kūrybinės ugnelės, siekių įgyvendinimo ir meno kolektyvų narių bei klausytojų palaikymo!

Zarasų rajono savivaldybės informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite