ZARASUOSE – DUSETŲ DAILĖS GALERIJOS MENININKŲ PARODA

0
51
Galerijai 22

Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 10 d. veikia Dusetų krašto dailininkų ir fotografų paroda „Dusetų dailės galerijai – 22“. Joje tapybos, akvarelės, skulptūros darbus pristato 11 dailininkų – Žydrūnas Dainys, Algirdas Gaižauskas, Violeta Gasparaitis, Brigita Pučekaitė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Nomeda Saukienė, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Alvydas Stauskas, Eglė Lipeikaitė, Liliana Žutautienė ir 7 fotomenininkai – Regina Barzdaitė, Vytautas Dagelis, Normantė Ribokaitė, Benjaminas Sakalauskas, Genadijus Kovaliovas, Sigitas Kondratas, Vilija Visockienė.

Šie metai Kultūros centrui Dusetų dailės galerija ypatingi – tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘17“ ji pateko į geriausių galerijų septintuką, taip pat pelnė „Rinktinės žiūrovų galerijos“ nominaciją. Dusetų dailės galerijos pristatytas menininkų duetas – Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė – be konkurencijos tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“.

Dusetų krašto menininkai pastaraisiais metais yra pelnę svarių apdovanojimų: Dominyko Bukonto premija įteikta dailininkui pedagogui Romualdui Pučekui už reikšmingą indėlį, formuojant kūrybingą jaunąją kartą, saugant gimtojo krašto kultūrinį tapatumą, dailininkui Šarūnui Saukai Šv. Kristoforo statulėlė įteiktą už Veidą. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui Vyriausybės kultūros ir meno premija skirta dailininkei, Dusetų meno mokyklos dailės mokytojai Nomedai Saukienei. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už aktyvią kūrybingą veiklą kultūros centruose įteikta menininkui, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui. Tarptautiniuose fotografijos konkursuose Dusetų vardą nepaliaujamai garsina ir laurus skina Dusetų dailės galerijos fotomenininkė Normantė Ribokaitė.

Dusetas žmonės iš kitų Lietuvos vietų jau žino ne tik kaip kraštą, kuriame vyksta Sartų žirgų lenktynės, bet ir kaip menininkų miestą. Kultūros centras Dusetų dailės galerija kiekvienais metais organizuoja tarptautinius plenerus „Zarasai – ežerų kraštas“.

Gausi, įdomi, intriguojanti paroda veiks iki gruodžio 13 d.

Užsukite, pamatykite savo akimis, išgirskite savo širdimi. Tikrai nepasigailėsite!

Vilija Visockienė
Nuotraukos Alvydo Stausko

ALVYDAS STAUSKAS Prie vandens maluno 2017 akvarele 54x74 fDSC08765

ROMUALDAS PUCEKAS Senamiescio kavineje 2016 Drobe akrilas 50X60

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite