ZARASUOSE LANKYSIS LEGENDINĖS JAV KREPŠINIO VIRTUOZŲ KOMANDOS “HARLEM GLOBETROTTERS” NARIAI

0
32
usa

Rugsėjo 20-24 dienomis Lietuvoje lankysis krepšinio cirku vadinamo „Harlem Globetrotters“ kolektyvo nariai “Buckets” Blake ir “Ace” Jackson (biografijos pridedamos). Beveik šimtą metų gyvuojanti „Harlem Globetrotters“ kompanija, dar žinoma kaip Geros valios ambasadoriai, apkeliavo daugiau nei 120-yje šalių, o jų rungtynes matė bent 125 milijonai žmonių. Vizito Lietuvoje metu JAV sportininkai demonstruos savo krepšinio įgūdžių meistriškumą, persipinantį su humoro ir pramoginiais elementais. Be to, susitikimų su Lietuvos jaunaisiais sporto entuziastais metu, „Harlem Globtrotter‘iai“ dalinsis patarimais apie patyčių prevenciją bei asmenybės ir charakterio ugdymo svarbą.

Rugsėjo 21 d.; 10:30 val. JAV krepšinio legendos lankysis Zarasuose, „Ąžuolo“ gimnazijoje, kur susitiks su jaunaisiais krepšinio aistruoliais ir pristatys vieną pagrindinių savo socialinių programų „Patyčių prevencijos Abėcėlė“. Renginys vaikams organizuojamas bendradarbiaujant su Zarasų kultūros centru ir Zarasų „Ąžuolo“gimnazija.

„Harlem Globetrotters“ – išskirtinai amerikietiškas kultūrinis fenomenas užburiantis žiūrovus savo nepaprastais krepšinio triukais su komedijos elementais. Laikinasis JAV ambasados Lietuvoje reikalų patikėtinis Howard Solomon sako, kad „mūsų bendruomenės stipresnės kai jos veikia išvien. Ši vizija sieja JAV ambasadą Lietuvoje ir „Harlem Globettroters“. Dirbdami išvien ir rodydami vieni kitiems pagarbą, mes galime pasiekti neįtikėtinų rezultatų, taip kaip Buckets su Ace!”

„Harlem Globetrotters“ turą Lietuvoje organizuoja JAV ambasada su JAV Valstybės Departamento Sporto diplomatijos skyriumi ir emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. JAV krepšinio virtuozų turas Lietuvoje dalyvauja Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje nacionalinėje socialinio saugumo kampanijoje „Už saugią Lietuvą“.

Plačiau apie „Harlem Globetrotter“: www.harlemglobetrotter.com (anglų kalba), http://krepsiniopasaulis.lt/2014/08/27/kamuolio-burtininkai-harlem-globetrotters/ (lietuvių kalba).

Programa „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ parengta bendradarbiaujant su JAV Nacionaline kovos su smurtu kampanija. Programos pamatinės sąvokos yra veiksmas, drąsa, supratimas bei atjauta. „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ skirta 6-12 metų vaikams, su kuriais Globetrotters krepšininkai aptaria pagrindinius mąstymo ir elgesio būdus, padedančius mažinti patyčias. Pasitelkę savo veiksmingiausias bendravimo su auditorija galias – puikiai išlavintą humoro jausmą ir kultinę, Harlem Globetrotters komandos krepšininkų ištobulintą kamuolio valdymo techniką, šie sporto ambasadoriai pasakoja vaikams apie komandinės veiklos svarbą. Krepšinio magija padeda mažiesiems suprasti, kaip palaikyti komandos narius, užkirsti kelią patyčioms ir perkelti šį bendravimo modelį į savo kasdienybę.  
Atvykstantys „Harlem Globetrotters“ komandos nariai:
„Buckets“ Blake (ūgis: 188 cm; pozicija: gynėjas; gimtasis miestas: Fyniksas, Arizona; numeris: 15; universitetas: Wayomingo universitetas; gimimo data: gruodžio 9 d.)

„Buckets“ Blake gimė, užaugo ir tebegyvena Fynikso mieste, Arizonos Valstijoje. Jo pirmoji pažintis su krepšiniu įvyko stebint NBA komandos „Phoenix Suns“ žaidimą, kai jam dar buvo penkeri metai. Savo pirmąjį krepšinio lanką jis pasigamino pats. Išsikirpęs skylę tėvo skrybėlėje ir ją apvertęs, taikliai mėtydavo į savadarbį „krepšį“ teniso kamuoliukus. Po tokios praktikos jis tapo vienu tiksliausiai metančių kamuolį krepšininkų (tas gebėjimas jam atnešė krepšininko vardą „Buckets“). Jo metimo būdai yra patys įvairiausi, o kai kuriuos iš jų krepšininkas yra itin išlavinęs. Žaidėjas yra pasiekęs Guinnesso pasaulio rekordą, įmesdamas daugiausiai metimų per minutę „bobutės“ stiliumi iš aikštelės vidurio. Jis pataikė šešis kartus, o tai yra vienu kartu daugiau, nei ankstesnio rekordininko rezultatas. Visus šešis metimus jis pataikė net per 46 sekundes. 2016 metų kovo mėnesį „Buckets“ atliko geriausią metimą iš labai didelio aukščio visoje komandos istorijoje. Pakibęs 90 m aukštyje virš Džordžijos valstijoje esančio Akmens kalno viršūnės, jis sugebėjo pataikyti į krepšį, įrengtą kalno paėdėje. „Buckets“ ypatingai vertina darbą su vaikais ir yra puikus Harlem Globetrotters gerosios valios ambasadorius. Krepšininkas viliasi, kad ateityje jis galės atidaryti savo sporto salę ir joje padėti vaikams ugdyti charakterį ir savigarbą per sportą. Jis skatina jaunimą siekti geriausių rezultatų ir, taip pat, išlikti savimi, nes bandyti būti kuo nors kitu yra ypatingai sunku.

„Ace“ Jackson (ūgis: 163 cm; pozicija: gynėja; gimtasis Miestas: Harisburgas, Pensilvanija; numeris: 1; universitetas: Point Loma Nazarene universitetas)

„Ace“ Jackson niekada nesibaimino žengti drąsių ir sunkiai įveikiamų žingsnių. Kai jai buvo šešeri, „Ace“ paprašė savo tėvo išmokyti ją žaisti krepšinį. Mergaitė matė, kaip dėmesingai jos tėtis mokė brolį šios sporto šakos. „Ace“ kelyje į profesionalų krepšinį, aukštumų siekti ją skatino visos jos trenerės – besimokant ir mokykloje, ir gimnazijoje. „Jos atidarydavo sporto sales anksti, kad aš galėčiau pasitreniruoti prieš prasidedant pamokoms. Mano trenerės buvo atsidavusios man, o aš – joms ir kartu visai savo komandai“. Jaunoji sportininkė dalyvaudavo krepšinio stovyklose, kurias organizuodavo „Harlem Globetrotters“ narys Franklin Handles. Jis išsyk pastebėjo ypatingą talentą ir paskatino merginą išbandyti jėgas žaidžiant šioje komandoje. „Aš visada turėjau siekį ir norą padėti žmonėms” – tvirtino krepšininkė. „O būdama Harlem Globetrotters nare, galiu šį norą realizuoti ir keisti žmonių gyvenimus į gerąją pusę“. Pirmuosius dvejus metus „Ace“ žaidė krepšinį Savanos Valstijos Universitete, kur ji greitai atsiskleidė kaip gera žaidėja gynyboje bei puiki tritaškių metikė. Ji buvo savo komandos lyderė, surinkusi daugiausiai taškų, o NCAA lygoje jos komanda tuo metu užėmė antrąją vietą. Merginai perėjus į Point Loma Nazarene universitetą Kalifornijoje paskutiniesiems dviem studijų metams, ji ir vėl tapo komandos lydere ir taikliausia tritaškių metike.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite