ŽEMAIČIŲ STIPRYBĖ – KALBOJE IR KULTŪROJE!

0
28
DSC0007

Spalio 19 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko „Žemaičių kultūros diena“. Unikalų renginį dovanojo būrys Skuodo žemaitiškos kultūros puoselėtojų, įgyvendindami Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projektą „Mūsų stiprybė kalboje ir kultūroje“. Projekto tikslas – atskleisti Skuodo krašto kultūros savitumą ne tik Žemaitijos, bet ir kitiems Lietuvos etniniams regionams.

Meninėje programoje skambėjo autentiškos žemaitiškos liaudies dainos, nuotaikingi muzikos kūriniai, žemaitiška pasakojamoji tautosaka, šiuolaikinė autorių kūryba, kurią atliko Skuodo rajono literatai, konkurso „Tramtatulis“ dalyviai, tradicinių žemaitiškų skaitymų laureatai, prizininkai bei kiti savo etninio identiteto puoselėtojai ir propaguotojai.
Didžiausią įspūdį klausytojams paliko „Juokis“ sambūrio narės Adelijos Riepšienės ir Danguolės Pauliuvienės suvaidinta komiška scena (intermedija), iš dviejų plepiųjų senjorių gyvenimo. Skuodiškiai taip pat paruošė smagų žaidimą – atspėti, ką reiškia žemaitiškai vartojami žodžiai.

Zarasiškiai džiaugiasi ir dėkoja, kad galėjo artimiau susipažinti su Skuodo krašto unikalia, įdomia žemaičių tarme, literatūra ir kūrėjais.

Bruonė Diekontienė „Žemaitėje“
Žemaitėjuo – kėitiesnis akmou.
Žemaitėjuo – gaiviesnis vonduo,
Mielenesnė lauka lenu,
Geltuoniesnis auksos kvėtiū.

Mūsa Baltėjuos vieje pašielė
Žemaitiu užgrūdėna būda –
Nelinktė. Nelūžtė. Žalioutė –
Žalioutė tvėrtas oužoulas.

Kas bovė – nebovė. Kas būs –
Žemaitis tėkra nepražūs:
Stėbripė – nu oužoula tvėrta,
Kėitoms – nu laukū akmėnėis.

Šaltinis: Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos brošiūra „Mūsų stiprybė – kalboje ir kultūroje“ (2017 m)

Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Autorės ir Silvijos Šileikienės nuotraukos

 

 DSC0021

 DSC0023

 DSC0026

 DSC0030

 DSC0033

 DSC0051

 DSC0060

 DSC0061

 DSC0062

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite