ŽINIA BENDRUOMENĖMS: JAUNIMO UŽIMTUMO PROJEKTAMS – 60 TŪKST. EURŲ PARAMA

0
40
MAXIMA LOGO page 001 1200x849

Trečius metus iš eilės startuoja „Maxima LT“ projektas „Mes – bendruomenė“. „Maxima“ parems miestų ir miestelių bendruomenių iniciatyvas padėsiančias skatinti jaunimo užimtumą. Tam įmonė įsteigė 60 tūkst. eurų vertės fondą

Finansų trūkumas – opiausia problema, su kuria susiduria bendruomenių iniciatyvos. Ją prieš trejus metus, konsultuodamasis su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centru (NIPC), ėmėsi spręsti prekybos tinklas „Maxima“, pradėjęs projektą „Mes – bendruomenė“. Šiemet tinklas įsteigė 60 tūkst. eurų paramos fondą, į kurį nuo šiandien gali pretenduoti jaunimo užimtumo skatinimo programas sumaniusios savivaldybės ir bendruomenės.

„Veikiame visoje Lietuvoje, tad esame daugybės miestų ir miestelių bendruomenės dalimi. Norime būti geru kaimynu ir su bendruomenėmis nuolatos palaikome ryšį. Stengiamės prisidėti prie vietos bendruomenių aplinkos tvarkymo, infrastruktūros vystymo ir gerinimo, prie „Maximos“ parduotuvių ar šalia jų suteikiame galimybes bendruomenėms vykdyti savo veiklas. Šiais metais nusprendėme orientuotis į jaunimo užimtumo projektus, nes auga nauja karta, kuri greitai lems, kokia mūsų šalis bus rytoj. Norisi prisidėti prie prasmingo jų laisvalaikio skatinimo“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Jau nuo šiandien jaunimo užimtumo projektus įgyvendinančios ar dar tik sumaniusios savivaldybės ir bendruomenės gali pildyti paraiškas paramai gauti. Paraiškų laukiama iki liepos 17 dienos imtinai. Rugpjūčio mėnesį bus atrinkti penki projektai, kuriems prekybos tinklas „Maxima“ išdalins savo skiriamą 60 tūkst. eurų paramos fondą.

„Džiugu, jog gyventojų iniciatyvumą skatina ne tik savivaldybės, bet ir verslas, laikantis save neatsiejama ir atsakinga vietos bendruomenės dalimi. Šis projektas dar kartą patvirtina, jog veikdami kartu galime sukurti gražią, saugią ir aktyvią kaimynystę, kurioje gera ir įdomu gyventi,“ – teigia projekto partnerės Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Projekto paraiškos anketą, kaip ir nuostatus, galima rasti prekybos tinklo interneto svetainėje, skiltyje „Mums rūpi“.

Projektas „Mes – bendruomenė“ pradėtas įgyvendinti 2015 metais. Per tą laiką bendrovė „Maxima LT“ savivaldybių ir vietos bendruomenių projektams skyrė 90 000 eurų ir prisidėjo prie 15 iniciatyvų įgyvendinimo.

Pavyzdžiui, pernai metais Kupiškio rajono savivaldybė sėkmingai įgyvendino projektą „Laisvalaikio zonos sukūrimas prie Kupiškio marių“, įrengta laisvalaikio zona visiems miesto gyventojams bei svečiams. Ukmergės rajono savivaldybė įgyvendino projektą viename iš rajonų ir ten įrengė vaikų žaidimo aikštelę skirtą visos miestelio bendruomenės mažiesiems.

2015 metais prekybos tinklas „Maxima“ iniciatyva tyrimų bendrovė „Norstat LT“ atliko „Socialinių iniciatyvų poreikio“ tyrimą. Jo metu paaiškėjo, kad Lietuvoje labiausiai rėmimo trūksta švietimo, kultūrinėms, sveikatingumo, infrastruktūros gerinimo bei bendruomenių verslumo ir inovacijų iniciatyvoms.

Šios sritys tapo prioritetinėmis, „Maximai“ bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Be bendruomenių verslumo ir inovacijų skatinimo, kita prioritetinė „Maximos“ paramos kryptis – jaunimo ugdymas. „Maximos“ inicijuota nacionalinė pažangiausių ir gabiausių Lietuvos moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“ šiemet mini 15-os metų jubiliejų.

Apie „Maxima LT“
Šiuo metu Lietuvoje veikia 235 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba beveik 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Daugiau informacijos:
Justinas Petkus
„Maxima LT“ komunikacijos vadybininkas
Tel. +370 696 89282
El. paštas justinas.petkus@maxima.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite