Adomus

GEDULO IR VILTIES BEI OKUPACIJOS IR GENOCIDO DIENŲ MINĖJIMAS ZARASUOSE

imagesZarasų krašto muziejuje birželio 14 d. (trečiadienį), 14.00 val., vyks Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimas, skirtas tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti. Prisiminsime ir pagerbsime masinio nekaltų žmonių trėmimo, sovietinio genocido ir teroro aukas.

Programoje – menininko Jono Lukšės istorinės-vizualinės parodos „Lietuvos partizanų takais“ pristatymas (medžiaga iš Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos organizuojamų istorinių pažintinių žygių į atminimo ženklais pažymėtas kovų, kalinimo ir žūties vietas – partizanų apygardas: Algimanto, Dainavos, Didžiosios Kovos, Kęstučio, Prisikėlimo, Tauro, Vytauto, Žemaičių ir kitas), tremtinio istorijos mokytojo Romo Karlos istorinės įžvalgos, literatūrinė-muzikinė kompozicija ,,Vaikų angelas“ (režisierė Gražina Karlaitė), Kauno styginių kvarteto koncertas. Atlikėjai Karolina Beinarytė-Palekauskienė (smuikas), Aistė Mikutytė (smuikas), Eglė Lapinskė (altas) ir Saulius Bartulis (violončelė).


1940 m. birželio 15-ąją buvo pradėtas vykdyti bolševikų planas inkorporuoti nepriklausomas valstybes į „broliškų respublikų šeimą”. Stalino sprendimu, remiant Raudonajai armijai ir represinei NKVD, nepraėjus nei dviem mėnesiams, 1940 m. rugpjūčio 3 d., Lietuva tapo Sovietų Sąjungos respublika. Prasidėjo 50 metų trukusi lietuvių tautos ir valstybės okupacija. Sulaužiusi tarptautines sutartis ir pasiuntusi per 150 tūkst. (kai kuriuose istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad 250 tūkst.) raudonarmiečių Sovietų Sąjunga okupavo nepriklausomą Lietuvos Respubliką. Po metų, 1941 m. birželio 14-ąją, gyvuliniuose vagonuose iš Lietuvos į tremtį buvo išvežta per 30 tūkst. žmonių.


Sovietinės okupacijos metais Lietuva neteko apie 800 tūkst. savo gyventojų. Apie 300 tūkst. žmonių patyrė komunistinio režimo baisumus – kalėjimus, lagerius, tremtį Sibire ir Tolimojoje Šiaurėje. Bėgdami nuo komunistų teroro iš Lietuvos pasitraukė daugiau kaip 440 tūkst. šalies gyventojų. Genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, sovietinio genocido ir teroro aukomis 1940–1958 metais tapo kas trečias Lietuvos gyventojas.


Mielieji, įsiklausykime į savo širdies plakimą. Tenutyla kasdienybės šurmulys. Išgirskime. Dalyvaukime pilietinėje akcijoje nekaltoms okupacijos aukoms atminti. Likus minutei iki vidurdienio, tylos minute pagerbkime jų kančią.

Renginys bei birželio 14–15 dienomis muziejaus ekspozicijų ir parodos lankymas nuo 9.00 val. iki 18.00 val. nemokami.
Maloniai kviečiame atvykti visus, ypač buvusius politinius kalinius, tremtinius, Laisvės kovų dalyvius su šeimomis, draugais, bendraminčiais, dalyvauti renginyje.

Vasilijus Trusovas, kultūrinių renginių koordinatorius

phpThumb generated thumbnailjpg

rodyklė


Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.


Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.


www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

KomentuotiApklausa

Ar pritariate Vyriausybės įvestiems ribojimams galimybių paso neturinties asmenims?

Savaitės populiariausi

VALDŽIOS SPRENDIMAI TYLOMIS
24 Lapk. 2021 12:54VALDŽIOS SPRENDIMAI TYLOMIS

Šiuo metu viešoje erdvėje garsiai kalbama, tik  [ ... ]

Plačiau
NEBLAIVUS IR BE TEISIŲ BMW VAIRUOTOJAS
28 Lapk. 2021 07:38NEBLAIVUS IR BE TEISIŲ BMW VAIRUOTOJAS

2021-11-28 apie 03.45 val., Zarasų r., Zarasų se [ ... ]

Plačiau
ZARASŲ MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ
24 Lapk. 2021 11:39ZARASŲ MIESTO EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ

Gruodžio 3 d. 16.30 val., Sėlių aikštėje, Zar [ ... ]

Plačiau

Naujausi skelbimai

Telefonas
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Telefonas
11-28-2021

Telefonas
( / Kompiuteriai ir ryšio priemonės)

Telefonas
11-26-2021

Televizorius
( / Kita)

Televizorius
11-26-2021

Mobilus gateris
( / Kita)

Mobilus gateris
11-25-2021

Medus 4€
( / Kita)

noimage
11-25-2021

parduodu
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
11-25-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information