MUGĖJE ZARASIŠKIAI DŽIAUGĖSI RUDENS GĖRYBIŲ GAUSA, KŪRYBINGAIS KIEMELIAIS IR ŠAUNIAIS JŲ ŠEIMININKAIS

0
607
1

Zarasuose Rudens gėrybių ir vietos produktų mugė tradicinis ir vienas iš smagiausių metų renginių. Jis mėgstamas ne tik gyventojų, bet ir jų svečių, kurių sulaukiama iš įvairių šalies kampelių. Šį šeštadienį nuo pat ryto mūsų krašto žmonės ir rinkosi į Sėlių aikštę. Čia bū­ria­vo­si se­niū­ni­jų at­sto­vai. Jie kū­rė sa­vo kie­me­lius, puo­šė juos, kad at­kreip­tų at­vy­ku­sių­jų į mu­gę dė­me­sį. Ko tik čia ne­bu­vo! Šventė yra ypatinga, nes šią dieną galime pamatyti ir įvertinti žemdirbių darbą, o taip pat susitikti kaip viena didelė bendruomenė.

Kai­mo ir miesto žmo­nės į mugę at­ve­žė tai, kuo no­rė­jo pa­si­džiaug­ti, pa­si­di­džiuo­ti, pasidalyti su kitais. Kiemelių sta­lai lū­žo nuo gė­ry­bių. Kvėpėjo sūriais, dešromis, lašiniais, skaniausiais pyragais. Kiemelių šei­mi­nin­kės maloniai mugės svečius pas save kvietė, vai­ši­no, pirk­ti ra­gi­no. Nors saulutė šilumos dar ryte pašykštėjo, tačiau po to gražią dieną zarasiškiams padovanojo. Kiemelių šeimininkės lyg jaunamartės švytėjo ir nuo jų šypsenų šilumos puikios nuotaikos, džiaugsmo šventės dalyviams tikrai užteko.
 
Seniūnijų, mokyklų, medžiotojų ir kitų dalyvių kiemeliai buvo patrauklūs, skoningai išpuošti gėlėmis, juose puikavosi gražuoliai moliūgai, cukinijos, kitos derliaus gėrybės. Žmonės grožėjosi darbščių, kūrybingų ir talentingų žmonių rankdarbiais, vaišinosi kvapnia arbata, kava, gaiviaisiais gėrimais ir kitais gardumynais. Visur ir visi draugiškai, linksmai ir džiugiai bendravo, džiaugėsi muge, spalvingo rudens unikaliu grožiu.
 
Nuo prekystalių mugės dalyviai šlavė visas rudens gėrybes. Be žemdirbių išaugintų gėrybių užteko ir kitų visokių skanumynų. Eilės rikiavosi prie dešrų ir žuvies produktų. Žmonės skubėjo įsigyti vaismedžių ir vaiskrūmių, pirko ūkininkų siūlomus mėsos gaminius, kepinius, vaisius ir daržoves, dairėsi įvairiausių rankdarbių ir suvenyrų.
Tautodailininkas Erikas Čypas visus norinčiuosius mokė medžio drožybos gudrybių. 
 
Vi­si kie­me­liai bu­vo labai iš­ra­din­gi, iš­mo­nin­gi. Vienas vienomis, kitas kitomis geromis savybėmis pasižymėjo.Visi turėjo kuo pasidžiaugti, ką per vasarą sugebėjo išauginti. Įvairios daržovės atgijo išradingomis formomis ir savo unikalumu stebino mažus ir didelius mugės lankytojus.
 
Mugėje visą lai­ką vy­ra­vo pa­ki­li, šventiška nuo­tai­ka. Mugės dalyviams koncertavo Zarasų kultūros centro folkloro ansamblio ,,Seluona“, kiti meno saviveiklos entuziastai.  
 
Kol šurmuliavo mugė, Zaraso ežere nuo pat ryto vyko žūklės varžybos iš valčių. Varžybas organizavo Zarasų medžiotojų ir žvejų draugija. Žūklės entuziastai Zaraso ežere bandė laimę. Kas nežvejojo, virė žuvienę ir ja vaišino mugės dalyvius.
 
Šventės vedėja Diana Skvarčinskaitė pristatė visus kiemelius, kalbėjo apie šių metų žemdirbių darbus ir rūpesčius, ragino visus linksmiems būti ir sugrįžti iš mugės ne tik su pilnais krepšiais, bet ir puikios nuotaikos ir gerų prisiminimų.
Mugės dalyvius sveikino Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas dekanas Vydas Juškėnas. Kunigas linkėjo gražios ir prasmingos šventės, pašventino zarasiškių duoną ir sūrį. Kaimo ir miesto žmonių švente džiaugėsi rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis dėkojo ūkininkams už jų kantrų ir sąžiningą darbą. Visiems susirinkusiems linkėta naujų idėjų puošiant ir garsinant mūsų kraštą. Sveikino zarasiškius ir rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, kiti šventės organizatoriai ir svečiai.
 
Tra­di­ciš­kai mugės šven­tės me­tu pa­gerb­ti ir tvar­kin­giau­si bei geriausi rajono ūkininkai. Konkurso „Metų ūkis 2021“ nugalėtoju šiemet tapo Imbrado seniūnijos ūkininkas Povilas Bagdanavičius, antroji vieta atiteko Dusetų seniūnijos ūkininkams Renatai ir Eugenijui Sipavičiams, trečioji Denisui Dudalevui iš Turmanto seniūnijos.
Apdovanojimus pelnė Suvieko seniūnijos ūkininkai Janina ir Piotras Kupčiūnai už ilgametį ūkininkavimą. Ūkininkui Edgarui Kuzmai iš Degučių seniūnijos įteiktas apdovanojimas už mėsinių galvijų ūkio plėtojimą. Antazavės seniūnijos ūkininkas Donatas Merkys apdovanojimą pelnė už grynaveislių mėsinių galvijų ūkio kūrimą. Antalieptės seniūnijos ūkininkų Vaidos ir Vidmanto Stasiulionių šeima apdovanota už augalininkystės ūkio plėtojimą.
 
Apdovanojimų pelnė ir gražiausių sodybų šeimininkai. Jais pripažinti Antalieptės seniūnijos Purvynės kaimo gyventojai Dženeta ir Vaidas Jatkūnai, Antazavės seniūnijos Joniškio kaimo gyventojaiIlona ir Arūnas Kneziai, Degučių seniūnijos Baibių kaimo gyventojai Dalytė ir Stasys Mozūros, Dusetų seniūnijos gyventojai Jelena ir Rimvydas Budzilai, Imbrado seniūnijos Žagorių kaimo gyventojai   Sigutė ir Jonas Komkos, Salako seniūnijos Biržūnų kaimo gyventojai Klavdija ir Kęstutis Rasteniai, Suvieko seniūnijos Ažvertiniškių kaimo gyventojai Danguolė ir Petras Bulotos, Turmanto seniūnijos Smalvų kaimo gyventojai Zita ir Valdas Petravičiai, Zarasų seniūnijos Dimitriškių kaimo gyventojai Ana ir Valentinas Snetkovai ir zarasiškiai Eva ir Jonas Olšauskai.
 
 Neįmanoma būtų išpasakoti visus įspūdžius, gražius prisiminimus. Šventės šurmulyje žmonės leido laiką, bendravo su kiemų šeimininkais, ūkininkais, amatininkais, tautinio paveldo puoselėtojais, sodininkais, bitininkais, gėlininkais ir tautodailininkais. Dalyviai nešėsi iš mugės ne tik gėrybes, bet nuostabią nuotaiką. Sėlių aikštėje šį šeštadienį užteko visko – peno ne tik skrandžiui, bet ir širdžiai bei sielai. Šventė padovanojo nuostabią ir nepakartojamą nuotaiką…  
 
Petras Ivanovas
Nuotraukose: šventės akimirkos. 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite