„SIDABRO VAINIKĖLIS X“

0
140

Kviečiame Zarasų rajono moksleivius ir jų mokytojus dalyvauti 2023 – 2024 m. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis X“

Konkurse gali dalyvauti Zarasų savivaldybės bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo įstaigų ar individualiai pasiruošę 9–19 metų amžiaus mokiniai, gebantys kurti liaudies dailės kūrinius: medžio skulptūrą, medžio raižinius, karpinius, dirbinius iš vytelių, kalvystės, keramikos ar tekstilės dirbinius, paprotinės dailės dirbinius (margučiai, kaukės, verbos, sodai) ir kt.

Dalyviai skirstomi į dvi amžiaus kategorijas:

  • 9–14 metų (3-8 klasės)
  • 15–19 metų (9-12 klasės).

Norinčius dalyvauti konkurse, prašome užpildyti dalyvio (mokinio ir mokytojo) anketas (jas rasite www.zarasumuziejus.lt arba muziejaus puslapyje Facebook) bei pristatyti 5 tradicinius lietuvių liaudies dailės ar amatų kūrinius į Zarasų krašto muziejų (D. Bukonto g. 20) iki 2024 m. kovo 14 d.

APIE KONKURSĄ:

„Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka mokiniams bei jų mokytojams, kurie kartais net kelerius metus kantriai ir nuosekliai dirba, kad tradicijos pakuždėta užuomina, kūrybos pirmavaizdis įgytų gražiausią, prasmingiausią pavidalą.

Konkurso tikslas ir yra skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus vaizduotę kurti savo vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

Kasmet šeši konkurso laimėtojai tampa jaunaisiais liaudies meno ambasadoriais, kurių pavyzdys, tikime, įkvepia ir kitus dalyvauti konkurse, prisidėti prie liaudies meno gyvybingumo šiandien“ (Lietuvos nacionalinis kultūros centras).

KONKURSO ETAPAI:

  1. Vietinį Zarasų miesto turą – darbų atranką organizuoja Zarasų krašto muziejus. Prašome moksleivių sukurtus liaudies dailės kūrinius, atitinkančius konkurso nuostatus, atrankai pristatyti į Zarasų krašto muziejų (D. Bukonto g. 20) iki 2024 m. kovo 14 d.
  2. Atrinkti Zarasų miesto turo kūrinių autoriai toliau varžysis regioniniame ture. Atrinktų kūrinių paroda bus eksponuojama kovo 26 d. – balandžio 12 d. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3). Renginio parodos uždarymas ir regioninio turo nugalėtojų paskelbimas vyks Utenos kraštotyros muziejuje balandžio 12 d. 12 val.
  3. Nacionalinis turas (paroda) bus rengiama 2024 m. gegužės mėn. Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centre (Ėriškių g. 16 B, Upytės sen., Panevėžio r.).

Konkretus parodos laikas bus tikslinamas konkurso eigoje.

Visa informacija apie konkursą skelbiama: https://www.lnkc.lt/go.php/lit/Sidabro-vainikelis/135310

Išlaikykime tradicijas gyvas!

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite