SKAUTAMS ZARASUOSE – 20!

0
70
2002 stovykla 001

Vasario 15 – kovo 1 dienomis Zarasų krašto muziejuje vyks Zarasų skautų 20-mečiui skirta paroda. Parodos atidarymas – vasario 15 d. 16 val. 

Skautų istorija Zarasų mieste prasidėjo tarpukaryje. Tais laikais jų puoselėta aukščiausia kalva Magučių miške įgijo Skautų kalno pavadinimą, o pačioje kalvos viršūnėje pastatytas tašyto akmens aukuras, ant kurio iškaltas skautų ženklas su šūkiu: „Budėk!“

Sovietų uždraustas jaunimo judėjimas Lietuvoje atsikūrė prasidėjus Sąjūdžiui. 1995 metų pabaigoje Zarasuose kelis kartus apsilankius Amerikos lietuvių skaučių vadovei, skautininkei Stefai Gedgaudienei, tuometinėse Zarasų miesto 1-ojoje ir 2-ojoje vidurinėse (dabar „Ąžuolo“ gimnazija ir Pauliaus Širvio progimnazija) bei Suvieko pagrindinėje mokyklose ėmė burtis vaikai, norintys tapti skautais. „Tartum gera sėkla įkrito į tinkamą dirvą“, – taip šią pradžią apibūdina pirmasis Zarasų skautų vadovas skautininkas Rimvydas Cikanas. 1996 metų vasario 16 dieną pirmieji kandidatai tapo skautais, o jau vasarą Gražutės girioje suorganizuota skautiška stovykla. Per kelerius pirmuosius gyvavimo metus zarasiškiai skautai užaugo iki didžiausio skautų struktūrinio vieneto – tunto, vienijančio apie 50 narių. Zarasų „Ąžuolo“ tunto 20-asis jubiliejus kaip tik ir minimas šiais metais.

Per šį laikotarpį skautišką patyrimo, pilietiškumo, tikėjimo, doros ir charakterio ugdymo mokyklą išėjo ne viena skautų karta, o prie to prisidėjo vadovai: pirmieji – Rimvydas Cikanas ir Juozas Kaladinskas, Artūras Laurikėnas, Dovilė Rzezniczak, Linas Vaičys, Deividas Cikanas, Andrius Navickas, jaunosios vadovės Margarita Grigorjeva, Neringa Juodkaitė bei Aida Lumbytė. Šiuo metu auga nauja karta – gražus jaunų skautų ir skaučių būrys, susibūręs Abraomo Kulviečio vardu pavadintoje
draugovėje, kuriai Zarasuose vadovauja šių eilučių autorius – kaip skautai sako, brolis Ugnius.

Kasmet suorganizuotos tradicinės vasaros stovyklos, dėl savo geografinės vietos įgijusios „Gražutės“ pavadinimą. Taip pat dalyvauta trijose stovyklose Danijoje, užsienio skautai ne kartą viešėjo ir Zarasuose. Nesuskaičiuojama daugybė nueitų ir nuplauktų kilometrų, nemažai medelių sodinimo, švaros ar įvairių kitų pilietinių akcijų. Sunku būtų išvardyti gausybę nuotykių bei gerųjų darbų, kuriuos, bent fragmentiškai, bus bandoma priminti atidaromoje parodoje.

Per visą pasaulinę skautijos istoriją judėjimui priklausė daugiau nei 580 milijonų žmonių. Pasaulyje yra per 28 milijonai skautų ir skaučių (jaunimo ir suaugusiųjų) iš 216 šalių ir vietovių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje. Lietuvos skautija, vienijanti per 2000 skautų visuose Lietuvos regionuose, priklauso Pasaulio skautų judėjimo organizacijai (WOSM).

Ugnius MEŠKAS,
skautų vadovas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite