ZARASIEČIŲ VAIKŲ IŠVYKA Į „TĖČIO PASAKĄ“

0
42
29 MENU SPAUSTUVE 1020x500

Baigdami skaitymo skatinimo programą ir norėdami vaikus paskatinti skaityti kūrybiškiau, pakvietėme Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antrokėlius ir trečiokėlius ir jų mokytojas Ingą Vainiūnienę ir Dalią Kukonenko vykti į Vilnių, į Menų spaustuvę, kurioje rodomas animacijos spektaklis „Tėčio pasaka“.

Animacijos spektaklis – tai naujas žanras Lietuvos teatro scenoje. Animatoriai Andrius Kirvela ir Gediminas Šiaulys iš kūrybinės studijos „PetPunk“ patirtį ir idėjas perkėlė į teatro sceną ir kartu su „Atviro rato“ aktoriais sukūrė nuostabų animacijos spektaklį. „Tėčio pasaka“ tapo vienu įdomiausių pastarojo meto renginių šeimai, apdovanotu Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią spektaklį vaikams (2013 m.).

Menų spaustuvė įsikūrusi Vilnius Senamiestyje, kelių šimtmečių istoriją menančiuose buvusiose spaustuvės patalpose. Moderni Menų spaustuvė – šiuolaikinių scenos menų centras, atviras visiems kūrybingiems žmonėms ir norintiems jais tapti. Zarasiečius pasitikusi renginių vadybininkė Austėja Laurinavičiūtė organizavo trumpą ekskursiją po pastatą. Ji parodė jaukią kavinukę, modernią biblioteką, kurioje daugiausiai kaupiama audiovizualinė informacija, leido žvilgtelti į juodąją, stiklinę, kišenines sales, repeticijų kambarius.

Spektaklis užbūrė nuo pirmųjų minučių. Tėtis, kurį labai spaudė laikas, ieškojo kelio į dukros širdį Pbpbpbrl šalyje. Kartu su profesionaliais aktoriais scenoje vaidino ir animuoti personažai. Nuostabą kėlė scenos aktorių ir animuotų personažų darnus bendravimas tarpusavyje. Kartu su aktoriais scenoje pasirodė daugybė skirtingų animuotų personažų, iš kurių įsimintiniausias – kelių metrų ūgio didžioji lėlė Omm. Nuostabiai ryškios spalvos, momentaliai besikeičiančios ir judančios animacinės dekoracijos sukūrė įspūdį, kad žiūrovai, laikydamiesi veikėjams už pečių, skrieja vaizduotės šalyje įvairiais kalneliais, labirintais, patys važiuoja traukiniu su spektaklio veikėjais. Todėl nenuostabu, kad pilnutėlėje salėje aktyviai dalyvavo ir emocijas reiškė ne tik vaikai, bet ir tėveliai.

O grįžtant po spektaklio į Zarasus, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė, vaikų mylimas personažas Zuikis Nulėpausis, skaitė vaikams istorijas apie debesėlius.

Dėkojame projekto partneriams – „Santarvės“ pradinei mokyklai – už bendradarbiavimą.

Išvyką į spektaklį dalinai rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Spektaklio ištraukos https://www.youtube.com/watch?v=9LfXQ6_9SwE

Parengė projekto „Vasarą skaitome kitaip 5“ vadovė Jolanta LEMENTAUSKIENĖ

Austeja

DSC 0199

kišenine sale

teciopasaka

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite