AR KAS SVAJOJA TAPTI DAILININKU?

0
37
DSC0006

Skaitymo skatinimo programos „Vasarą skaitome kitaip 5″ renginiai bibliotekoje dar nesibaigia. Zarasų „Santarvės” pradinės mokyklos ketvirtų klasių mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su leidyklos „Nieko rimto” dailininke Lina Valužiene. Ji yra iliustravusi jau ne vieną dešimtį knygų vaikams. Bibliotekoje menininkė surengė kūrybines dirbtuves moksleiviams.

Nuoširdus bendravimas užsimezgė nuskambėjus klausimui: „Ar kas nors svajoja būti dailininku?”. Žinoma, atsirado vaikų, norinčių tapyti. Kalbėtasi apie tai, koks yra dailininkų gyvenimas, ką jie veikia .Vaizdingi menininkės žodžiai, lyginantys knygą su teatro pastatu, daugeliui padėjo įsiminti sudėtines knygos dalis ir jų pavadinimus. Dailininkės knygos iš čia pat skyriuje parengtos parodėlės padėjo vaikams suprasti, kad meninė fantazija beribė – galima nupiešti net ežių verdamos sriubos kvapą!

Iš pačios iliustruotų knygų daugybės dailininkė išskyrė italų rašytojų Claudia Rainville ir Riccardo Geminiani knygą „Rafis, baltasis erelis”.

Vaikai buvo supažindinti su knygos tekstu, papasakota, kaip atsirado šios knygos iliustracijos. Vėliau vaikams buvo išdalintas popierius ir anglies lazdelės, papasakota, kaip jomis naudotis, piešti, trinti. Skambėjo Sauliaus ir Donato Petreikių, Gedimino Mačiulskio ir kitų atlikėjų muzika, kurios įrašai CD yra pridėti prie šios knygos. Menininkei rūpestingai vadovaujant, žingsnis po žingsnio baltuose popieriaus lapuose ėmė ryškėti mažo paukštelio lizde kontūrai. Dailininkė pabrėžė, kad ereliuko namai – lizdas – yra ta vieta, kur paukštelis svajoja apie savo ateitį, todėl vaikai ypač stengėsi jį papuošti, net gėlėmis iškaišė. Nuo įtempto darbo anglimi mažųjų dailininkų ne tik pirštukai, bet ir noselės pajuodo.

Vos spėjus nusiprausti, vaikų laukė siurprizas: dailininkė visiems padovanojo po atviruką – pačios pieštą jau suaugusio erelio Rafio atvaizdą. Po renginio dailininkė mielai dalino vaikams autografus. Mažieji bibliotekos lankytojai rugsėjo mėnesį dar ne kartą bus pakviesti į įdomius ir turiningus edukacinius renginius viešojoje bibliotekoje ir teritoriniuose padaliniuose.

Renginį remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Vidmina Alubeckaitė
Nuotraukos Rasos Juršienės

 DSC0019

 DSC0031

 DSC0035

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite