KAIP GALIMA GAUTI PASTATO ENERGETINIO NAUDINGUMO SERTIFIKATĄ?

0
58

Kai parduodate, nuomojate ar laukiate, kol bus pastatytas jūsų nekilnojamas turtas, anksčiau ar vėliau susidursite su buto, namo ar patalpų energinio naudingumo sertifikatu. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra energinio naudingumo sertifikatas ir kaip jį  galima gauti.

Kas yra energinio naudingumo sertifikatas?

Energinio naudingumo sertifikatas – tai dokumentas, kuriame nurodomas pastato energijos vartojimo efektyvumas. Jis suteikia svarbios informacijos namų savininkams, nes leidžia įvertinti energijos suvartojimą ir poveikį aplinkai. Tai leidžia priimti pagrįstus sprendimus dėl energijos vartojimo efektyvumo didinimo ir taupymo.

Praktiškai būsto energinio naudingumo sertifikate pateikiama informacija apie pastato technines charakteristikas ir jo suvartojamos energijos parametrus. Tai, be kita ko, duomenys apie šilumos izoliaciją, šildymo ir vėdinimo įrenginius, taip pat apie panaudotų medžiagų tipą.

Energinio naudingumo sertifikatą privaloma gauti parduodant arba nuomojant nekilnojamąjį turtą. Tai svarbus dokumentas, patvirtinantis buto energinį naudingumą ir labai svarbus tiek pardavėjams, tiek pirkėjams ar nuomotojams.

Norint gauti namo ar buto energinio naudingumo sertifikatą, būtina pasinaudoti profesionalaus energijos auditoriaus paslaugomis. Tik tokie specialistai yra kvalifikuoti atlikti reikiamus matavimus ir analizes, kurių reikia dokumentui parengti.

Kur galima gauti pastato energinio naudingumo sertifikatą?

Kur gauti energinio naudingumo sertifikatą? Šis klausimas kelia nerimą daugeliui nekilnojamojo turto savininkų, norinčių parduoti arba išnuomoti savo butą ar namą.

Vienas iš rekomenduojamų variantų yra specialistų paslaugos, su kuriais susisiekti galite internetu, pavyzdžiui čia: pds.lt. Taip galėsite greitai ir patogiai užsisakyti namo, buto ar net garažo energinio naudingumo sertifikatą. Dėl šio sprendimo nereikia vaikščioti po įvairias įstaigas ar agentūras – viską sutvarkysite neišeidami iš namų.

Taip pat svarbu atminti, kad energijos vartojimo sertifikatą gali išduoti tik sertifikuoti energijos auditoriai. Todėl verta naudotis tik profesionalų paslaugomis. Taip būsite tikri, kad gausite patikimą dokumentą, patvirtinantį jūsų nekilnojamojo turto energinį naudingumą, pasirašytą sertifikuoto auditoriaus.

Be to, jūsų pastato energinis naudingumas bus įtrauktas į nacionalinį energinio naudingumo registrą. Anksčiau minėta pastatų energinio naudingumo sertifikavimą atliekanti įmonė yra patikrinta ir turi galiojantį leidimą išduoti energinio naudingumo sertifikatus.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite