KLIENTAI KIRPYKLOSE PRIVALO REIKALAUTI SAUGIŲ PASLAUGŲ

0
97
nvsc

Pagrindiniai grožio paslaugų teikimo sveikatos saugos reikalavimai išdėstyti Lietuvos higienos normoje HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Zarasų skyrius paslaugų vartotojus informuoja, kad kiekviena kirpėja turi turėti kiekvienos teikiamos grožio paslaugos teikimo aprašą (paslaugos teikimo technologijos (proceso atlikimo būdo ir priemonių) aprašymą). Paslaugų vartotojui pareikalavus, privaloma pateikti informaciją apie naudojamus instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus, naudojamus kosmetikos gaminius, dažus.

Kiekviena kirpėja privalo plauti rankas prieš pradėdama ir baigusi teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudama ir nusimovusi pirštines. Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu ar rankų džiovintuvu. Kirpėjos, teikiančios grožio paslaugas, savo rankų odos įbrėžimus, įpjovimus ar žaizdeles privalo užklijuoti neperšlampamais pleistrais ir, esant reikalui, mūvėti pirštines. Grožio paslaugos teikimo metu pažeista kliento oda turi būti nuvaloma sterilios vatos ar marlės gabalėliu, suvilgytu odos dezinfekcijai skirta priemone.

Teikiant paslaugą kiekvienam paslaugų vartotojui turi būti naudojami švarūs, kitiems vartotojams nenaudoti, ar vienkartiniai užtiesalai, apdangalai arba popierinės juostelės bei servetėlės. Švarūs skalbiniai turi būti laikomi jiems skirtose švariose uždarose spintose arba talpyklose.

Paviršiai (paslaugų vartotojams skirtos kėdės, atramos galvai ir kt.), prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi paslaugų vartotojas teikiant jam grožio paslaugą, turi būti dengiami vienkartiniu užtiesalu arba valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno paslaugų vartotojo.

Instrumentų kirpėja turi turėti tiek, kad juos būtų galima efektyviai valyti ir dezinfekuoti. Instrumentai, kurių negalima dezinfekuoti, turi būti vienkartiniai. Paruošti naudoti instrumentai turi būti laikomi tam skirtoje švarioje, dezinfekuotoje, uždengtoje talpykloje. Instrumentai, kurių negalima mirkyti, pvz., plaukų džiovintuvai, elektriniai prietaisai arba kiti stambūs daiktai, turi būti valomi šluostant vienkartine popierine servetėle, sudrėkinta instrumentų valiklio tirpalu.

Deja, tikriausiai ne vienam yra tekę išvysti, kaip kirpėja, apkirpusi klientą, paprasčiausiai nupurto apdangalą ir iškart juo gaubia jau kito paslaugų vartotojo pečius. Kirpykloje naudojamos šukos ar šepečiai pilni prieš tai buvusio kliento plaukų. Apie elementarią rankų higieną kartais taip pat pamirštama. Kirpyklose neretai vengiama atitinkamai dezinfekuoti kirpimo žirkles, teisinantis, kad nuo cheminių medžiagų poveikio jos atšimpa. Galimas tokio „taupumo“ paslaugų vartotojo sąskaita rezultatas – vietoj trokštamo grožio ar estetinio vaizdo kylantis realus pavojus užsikrėsti ŽIV, hepatitais B ir C bei kitomis virusinėmis ir bakterinėmis ligomis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Zarasų skyrius ( toliau – Zarasų skyrius) ragina kirpyklų paslaugų vartotojus aktyviai domėtis higienos normos keliamais reikalavimais, žinoti savo teises ir reikalauti saugių paslaugų. Tai turi tapti norma, o ne išimtimi. Pastebėjus pažeidimus kirpykloje, reikėtų informuoti Zarasų skyrių (Zarasai, S. Dariaus ir S. Girėno g. 18, tel./faks. (8 385) 52 062, el. p. zarasai@nvsc.lt). Visuomenės sveikatos saugos kontrolės specialistai, pagal gautą informaciją nurodytoje kirpykloje, atliks operatyviąją valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę. Nustačius higienos normos pažeidimus, atsakingiems darbuotojams bus taikomos administracinio poveikio priemonės.

Ona Kvedarauskienė,
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Utenos departamento
Zarasų skyriaus vyresnioji specialistė
el.p. ona.kvedarauskiene@nvsc.lt

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite