KVIEČIAME TEIKTI DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO PROJEKTŲ IDĖJŲ PASIŪLYMUS

0
44

Zarasų rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) kviečia gyventojus teikti projektų idėjų pasiūlymus gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Zarasų bei Zarasų rajono gyventojų idėjų pasiūlymų laukiame nuo 2024 m. balandžio 17 d. iki 2024 m. gegužės 17 d.

2024 m. Dalyvaujamojo biudžeto priemonei įgyvendinti Savivaldybė skyrė 20 tūkst. Eur. Bus įgyvendinamos dvi, daugiausiai palaikymo sulaukusios, mažos apimties (viena neviršija 10 tūkst. Eur, įskaitant visus mokesčius), projektų idėjos.

Teikti projektų idėjas gali asmenys, kurie:

 • yra deklaravę gyvenamąją vietą Zarasų rajone;
 • yra ne jaunesni nei 18 metų;
 • yra gavę ne mažiau kaip 10 seniūnijoje, kurioje teikiama projekto idėja, gyvenamąją vietą deklaravusių ir ne jaunesnių kaip 18 metų asmenų, palaikančių (-ius) projekto idėją gyvenamosios aplinkos gerinimui, parašų (-us).

Būtinieji reikalavimai projekto idėjai:

 • projekto idėjai turi pritarti ne mažiau kaip 10 seniūnijoje, kurioje teikiama projekto idėja, gyvenamąją vietą deklaravusių ir ne jaunesnių nei 18 metų gyventojų (pritariančiųjų sąrašas su parašais turi būti patvirtintas seniūno);
 • projekto idėja turi būti įgyvendinama Savivaldybės teritorijoje esančiose viešosiose erdvėse, valstybės ar Savivaldybės valdomoje bendrojo naudojimo žemėje, kuri paimta visuomenės poreikiams tenkinti (žr. žemėlapyje);
 • projekto idėja turi būti nekomercinis viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių / kelių apšvietimo įrengimą, rekonstrukciją ir remontą, gatvių / kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą) gyvenamosios aplinkos gerinimo idėja;
 • projekto idėjos sprendiniai neturi prieštarauti toje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, jau patvirtintiems kitiems Savivaldybės projektų sprendiniams, netrukdyti esamiems inžineriniams tinklams ir komunikacijų sistemų eksploatavimui.

Projektų idėjos teikiamos užpildant nustatytos formos projekto idėjos pasiūlymą, kurioje nurodoma:

 • projekto idėjos pavadinimas;
 • informacija apie pareiškėją;
 • projekto idėjos įgyvendinimo vieta;
 • projekto idėjos aprašymas;
 • preliminari projekto idėjos sąmata;
 • kiti dokumentai;
 • pritarimas projekto idėjai (ne mažiau kaip 10 seniūnijoje, kurioje teikiama projekto idėja, gyvenamąją vietą deklaravusių ir ne jaunesnių nei 18 metų gyventojų sąrašas su parašais, patvirtintas seniūno).

T-20 DĖL ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO PRIEMONĖS ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

PROJEKTŲ IDĖJŲ TEIKIMAS

Projektų idėjos teikiamos iki 2024 m. gegužės 17 d.

Projekto idėja pateikiama užpildant paraiškos formą, kuri pasirašoma elektroniniu parašu ir siunčiama elektroniniu paštu: dalyvauk@zarasai.lt.

Pareiškėjas turi teisę projekto idėjos pasiūlymą atsiimti bet kuriuo metu iki viešos atrankos paskelbimo pradžios.

Nepamirškite savo projekto idėja pasidalinti su bendruomenės nariais, tai gali padėti sulaukti daugiau palaikymo.

PROJEKTŲ IDĖJŲ VERTINIMAS

Teikiami projektų idėjų pasiūlymai vertinami trimis etapais:

 1. administracinės atitikties vertinimas – vertinama ar projekto idėjos pasiūlymas ir prie jo pridėti dokumentai pateikti nustatytu terminu, projekto idėjos pasiūlymas pateiktas užpildžius nustatytą formą, lietuvių kalba, nurodyti visi reikalingi duomenys, ar pareiškėjas yra Zarasų rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravęs ne jaunesnis kaip 18 metų gyventojas, taip pat ar pateikti visi kartu su projekto idėjos pasiūlymu privalomi pateikti dokumentai;
 2. projektų idėjų pasiūlymų atranka – vertinamos ar projekto idėjos įgyvendinamos Savivaldybės teritorijos viešojoje erdvėje, valstybės ar Savivaldybės valdomoje bendrojo naudojimo visuomenės poreikiams tenkinti žemėje, projekto idėjos pasiūlyme pateiktas išlaidų pagrįstumas yra realus (atitinka vidutines rinkos kainas), projekto idėjos sukurti rezultatai nebus naudojami komerciniais tikslais, projekto idėjos yra techniškai įgyvendinamos pasiūlyme nurodytoje vietoje, projekto idėjos sprendiniai neprieštarauja galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, jau patvirtintiems kitiems Savivaldybės projektų sprendiniams, netrukdo esamiems inžineriniams tinklams ir komunikacijų sistemoms toje teritorijoje eksploatuoti, projekto idėja atitinka Savivaldybės strateginio veiklos plano tikslus;
 3. vieša atranka – jei projektų idėjos atitinka visus anksčiau įvardytus reikalavimus, pasiūlymai apibendrinami ir teikiami viešai atrankai (neteikiant projekto idėjos autoriaus ir projekto idėjai pritarusių asmenų duomenų). Zarasų rajono savivaldybės administracija, Vertinimo komisijos siūlymu ir (ar) pareiškėjams pageidaujant, sudaro sąlygas organizuoti viešą projektų idėjų pasiūlymų pristatymą.

BALSAVIMAS

Zarasų rajono gyventojai, ne jaunesni nei 18 metų, pritarimą projektų idėjų įgyvendinimui išreiškia balsavimu, kuris vyksta elektroniniu būdu www.zarasai.lt, 14 kalendorinių dienų (imtinai) nuo projektų idėjų sąrašo paskelbimo.

Balsuojantis asmuo turi duoti sutikimą tvarkyti asmens duomenis. Šie duomenys viešai neskelbiami ir naudojami balsuojančiam asmeniui identifikuoti, patikrinti jo deklaruotą gyvenamąją vietą ir balsavimų skaičių. Vienas gyventojas turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už 2 projektų idėjas. Balsavus kelis kartus, galioja paskutinis balsavimas.

PROJEKTO IDĖJŲ FINANSAVIMAS

Dvi daugiausiai gyventojų balsų surinkusias projektų idėjas įgyvendina Zarasų rajono savivaldybės administracija. Projektų idėjos 100 proc. finansuojamos Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Konsultacijos teikiamos el. p. dalyvauk@zarasai.lt arba:

Dalyvaujamojo biudžeto priemonės įgyvendinimo, projekto idėjos parengimo ir pateikimo, projekto idėjos atitikimo reikalavimams, atitikties strateginio planavimo dokumentams, paraiškos užpildymo klausimaisInvesticijų ir plėtros skyriaus vedėjaRamunė Šileikienė,tel. + 370 385 37 144, el. p. ramune.sileikiene@zarasai.lt.
Teritorijų, architektūrinių sprendinių klausimaisStatybos ir urbanistikos sk. vedėjo pavaduotojas – Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas, tel. +370 385 37 145, el. p. evaldas.ulianskas@zarasai.lt.
Statybos, išlaidų pagrįstumo klausimaisStatybos ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai atliekanti vedėjo funkcijas – Irina Melkova, tel. +370 385 31 101, el. p. irina.melkova@zarasai.lt.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

Priedai
Dalyvaujamasis biudžetas
PROJEKTO IDĖJOS PASIŪLYMAS
PRITARIMAS PROJEKTO IDĖJAI
BALSAVIMO KORTELĖ

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite