MENININKEI VILIJAI VISOCKIENEI (DUSETOS) ĮTEIKTA ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PREMIJA

0
35
mid news zrs 106 unnamed

2021 metų Kultūros ir meno premija už kūrybinių inovacijų fotografijoje, karpiniuose, poezijoje diegimą, puoselėjant Zarasų krašto kultūrinę įvairovę bei garsinant Dusetų kraštą įteikta menininkei Vilijai Visockienei. Kandidatūrą pateikė Kultūros centras Dusetų dailės galerija, o rekomendacijas parengė šio kūrybingo krašto bendruomenė: Dusetų literatų klubas ,,Atgaiva“, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Dusetų seniūnija ir laikraščio ,,Dusetos“ redakcija.

Vilija Visockienė gimė Šakiuose, šiuo metu dirba Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje informacijos specialiste, žurnaliste Utenos kraštiečių kultūriniame žurnale ,,Indraja“, laikraščiuose ,,Utenis“ ir ,,Zarasų kraštas“, nuo 2001 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, 2002 m. įvertinta kaip Zarasų rajono metų literatė, 2012 m. tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos konkurso ,,Debiutas‘12“ nugalėtoja, nuo 2013 m. gamtos fotografų klubo ,,Žalias skėtis“ narė, nuo 2016 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, tais pačiais metais jai suteiktas meno kūrėjo statusas. V. Visockienė surengė per 10 personalinių savo kūrybos parodų Lietuvoje, daugiau nei 30 grupinių fotografijos, karpinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Japonijoje, išleido aštuonis autorinius meninės kūrybos leidinius, naujausias 2020 m. Dusetų meno fondo parengtas ir išleistas poezijos ir fotografijos albumas ,,Sartų haiku“, jos kūryba iliustruota per dešimt knygų, ji kuria filmus, įamžindama Dusetų bendruomenės gerąją patirtį.

Menininkę Viliją Visockienę daugelis jos kolegų įvardija kaip tylų, ramų, kuklų žmogų, kuris nuoširdžiai padeda savo talentu (rašo, fotografuoja, veda edukacinius užsiėmimus, dalyvauja meniniuose projektuose, įvairiuose renginiuose) garsinti daugelio žmonių kūrybą, kultūrinį Dusetų kraštą. Ir vis tik, labiausiai pastebimas jos kūrybos inovatyvumas, kai bet kurioje pasirinktoje meninėje formoje suspindi tik jai būdingas braižas: karpinių temose, poezijos metaforose ar fotografijų spalvose. Nuolatinė Zarasų rajono savivaldybės tarybos Kultūros ir meno premijų vertinimo komisija įvertino meno kūrėjos Vilijos Visockienės bendražmogiškas savybes ir kūrybos inovatyvumą bei rekomendavo Zarasų rajono merui skirti jai 2021 metų premiją, kuri N. Gusevo buvo įteikta, pagal susiklosčiusią tradiciją, Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, šį kartą, Dusetose.

Informaciją pateikė Švietimo ir kultūros skyrius

mid news zrs 750 VILIJA VISOCKIENE Vilnius Alvydo Stausko fotografija DSC00891 1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite