MIŠKŲ VALDYMO STANDARTAS UŽTIKRINS GERESNĘ MIŠKŲ APSAUGĄ

0
28
FSC

2021 m. sausį įsigaliojo naujas Lietuvos nacionalinis FSC miškų valdymo standartas – atsakingai tvarkomų miškų skiriamasis ženklas. Mūsų šalis pirmoji regione susitarė dėl tokio standarto, sudarančio prielaidas geriau užtikrinti subalansuotą ir tvarų ūkininkavimą miškuose. Estijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Suomijoje panašūs standartai dar tik rengiami.

„Sertifikuotuose miškuose padidinę neūkininkaujamo miško dalį nuo proc. iki 10 proc., užtikrinsime geresnę miškų, taip pat ir senų medžių apsaugą. Kitaip tariant, dešimtadalis sertifikuotų miškų tampa tarsi rezervatais“, – sako aplinkos viceministras Danas Augutis.

FSC standartas, prie kurio Valstybinių miškų urėdija perėjo šiemet, griežtai reglamentuoja socialinę atsakomybę už miškų tvarkymą ir santykius su bendruomenėmis. Jis įpareigoja būti atviresniais visuomenei, plačiau informuoti apie ūkininkavimą miškuose, jų priežiūrą.

Tai savotiškas nacionalinis miškų sektoriaus dalyvių susitarimas, kokiais šiuolaikiniais miškų valdymo principais reikia vadovautis, kad būtų užtikrintas darnus miškininkavimas.

Naujas standartas daugiau dėmesio skiria biologinės įvairovės apsaugai miškuose. Jis numato, kad tokių saugomų miškų, kuriuose įprastinė miškų ūkinė veikla nevykdoma, plotas turi būti ne mažesnis nei 10 proc. – dvigubai didesnis nei pagal ankstesnius sertifikavimo reikalavimus. Daug dėmesio skiriama ir darbuotojų teisėms, darbo sąlygoms, saugaus darbo ir korupcijos netoleravimo principams, miško teikiamos naudos didinimui, aplinkos vertybių apsaugai, ūkinės veiklos planavimui, stebėsenai ir tinkamam vykdymui.

Pirmieji tarptautinės FSC organizacijos sertifikatai Lietuvoje buvo išduoti dar 2001 m. Juos gavo tuometės Biržų ir Panevėžio miškų urėdijos. Dabar visi šalies valstybiniai miškai (kiek daugiau nei 1 mln. ha) turi FSC miškų valdymo sertifikatus.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite