POEZIJOS PAVASARIO PAUKŠTĖ LYRINIU SPARNU PALIETĖ ZARASŲ KRAŠTĄ

0
53
Image

„Pakėliau raibą gegulės plunksną – beržynas užkukavo. Pakėliau pilką vieversio plunksną – arimas užgiedojo. O kai pakėliau vargų kryželį – Lietuva atsiduso“. Šiomis poeto Justino Marcinkevičiaus eilėmis Gražina Urbonaitė, Lietuvos teatro ir kino aktorė, skaitovė, pradėjo „Poezijos pavasario“ šventę Antazavės dvare ir Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Poezijos pavasaris – iškiliausias kasmetinis Rašytojų sąjungos rengiamas literatūros renginys, galintis didžiuotis vieno iš seniausių pasaulyje poezijos festivalių vardu, tradicijoms ir vertybėmis, šiemet organizuojamas 59-ąjį kartą Lietuvoje ir 39-ąjį kartą Zarasuose.

Šių metų „Poezijos pavasario“ svečiai – poetai Giedrius Alkauskas, Rūta Suchodolskytė, poetė, aktorė Dalia Morozovaitė, aktorė, skaitovė Gražina Urbonaitė ir bardas Gytis Ambrazevičius – savo kūryba zarasiškius pakylėjo virš žemiškos kasdienybės, svaigino, įkvėpė ir džiugino…

„Žodis yra gyvas. Žodis kuria. Žodis gydo. Žodis liečiasi prie slapčiausių mūsų sielos kerčių. Ištartas ramybėje, su meile, krinta giliai į širdį – ten, kur sužeista, kur skauda, ir myluoja…“ Tai poetės Dalios Morozovaitės eilės iš pirmosios poezijos knygelės „Lytėjimas“. Dalia rašyti pradėjo ne taip ir seniai, todėl šią žavią moterį daugelis geriau pažįsta kaip puikią teatro, kino ir televizijos aktorę, vaidinusią televizijos serialuose „Nekviesta meilė“, „Kelias namo“ ir kt. Viešnia eiles skyrė mamai, tėčiui… Savo užburiančiu ramumu ir tyrumu pakerėjo klausytojų širdis.

Anykštėnas Giedrius Alkauskas yra žinomas lietuvių poetas, fizinių mokslų daktaras, vienas kiečiausių matematikų, Vilniaus universiteto vyresnysis mokslo darbuotojas, kompozitorius, muzikologas. Giedriui Zarasų kraštas yra artimas – jo seneliai yra iš Antalieptės, Zarasuose gyveno dėdė. Renginio metu poetas mintinai dalinosi kūryba iš knygos „Keliaujantis akmuo“. Šioje tekstų knygoje sudėti eilėraščiai ir sakmės, kuriuos įkvėpė lietuvių mitologija bei tautosaka, humoristiškai piešiamas muzikanto gyvenimas.

Poezijos pavasarį papuošė poetės, knygų vertėjos Rūtos Suchodolskytės-Neniškienės kūryba. Kūrybinis dvelksmas, 2013 m. įgavęs pavidalą pirmojoje knygoje „Susitarimas kvėpuoti kartu“, su kvapniais jazmino žiedlapiais veriasi antrojoje poezijos knygoje „Namai jazminų akimis“, kurią skaitė autorė. Eilėraščiuose ir nuotraukose išryškėja gimtojo Trakų miestelio, naujųjų namų – Pilaitės, vydūniškos Mažosios Lietuvos ir giminiškos Aukštaitijos kontūrai.

Gražina Urbonaitė – vieniems jau gerai žinomas, o kitiems dar tik naujai atrandamas vardas. Aktorė, pasitelkdama teatrinius gabumus, išskirtinį balsą, dikciją, poetinio žodžio galią smelkė giliai į širdį poeto Justino Marcinkevičiaus eiles ir mintis apie tėvynę, meilę, kūrybą, kalbą.

Poezijos skaitinius gražiai papildė atliekama bardo Gyčio Ambrazevičiaus muzika. Ekspresyvus ir charizmatiškas dainų autorius ir atlikėjas, istorikas, dainuojamosios poezijos renginių organizatorius ir dalyvis atliko šviesias, žaismingas ir romantiškas dainas iš savo repertuaro.

Džiaugiamės, kad Zarasuose gyvuoja literatų klubas „Virš tylos“. Klubo nariai Onutė Kačkienė, Vita Paškauskaitė, Jūratė Klimaitytė ir Vasilijus Trusovas pasidalijo po ketureilį su Poezijos pavasario svečiais ir klausytojais.

Štai taip šių metų „Poezijos pavasario“ paukštė sučiulbėjo Zarasuose. Lauksime kitais metais jubiliejinio poezijos festivalio!

Parengė Inesa Dumbravienė

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. autorės ir Donato Merkio

IMG 2178

IMG 2249

IMG 2256

IMG 2267

IMG 2270

IMG 2274

IMG 2280

IMG 3329

IMG 3332

IMG 3334

IMG 3337

IMG 3346

IMG 3372

IMG 3382

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite