PRISILIETIMAS PRIE SENOVINIŲ NUOTRAUKŲ

0
43
2

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padaliniai kasmet dalyvauja edukacinėje skaitymo skatinimo programoje „Vasarą skaitome kitaip 5“, kurią remia Lietuvos kultūros taryba. Kadangi intensyviame informacijos laikmety slaitymas tampa vis retesne veikla, todėl ieškoma įvairiausių būdų, kad knyga taptų vaiko draugu.

Biblioteka Turmanto miestelyje – ryškus traukos židinys. Vasarą čia kasdien klega vaikų balsai. Įvairi veikla skatina vaikus bent trumpam paimti knygą.

Džiugu, kad šis vasaros skaitymo skatinimo projektas dovanojo Turmanto miestelio vaikams kūrybos dirbtuves „Senovinių šeimos albumų kūrimas“ ir susitikimą su fotografu, edukacinių programų kūrėju Gintu KAVOLIŪNU.

Oras buvo puikus, todėl kūrybos dirbtuvės buvo organizuotos lauke. Mes visi akimirksniu – lyg laiko mašina persikėlėme į praeitį: senovinis foto aparatas, stovas, albumuose – senos nuotraukos. Labai įtaigus buvo fotografo įrodymas, paaiškinimas, kas nuotrauka yra dabartiniam žmogui, ir kokia jos svarba buvo prieš šimtmetį. Ir nors tuo metu nuotraukos buvo tik juodai baltos, tačiau kokybe nenusileidžia.

Vaikai turėjo puikią galimybę ne tik susipažinti su fotografavimo įranga, paliesti ją, bet pamatyti, koks buvo nuotraukų gamybos procesas anksčiau: būti ne tik nufotografuotiems, bet stebėti, kaip „baltame popieriuje“, panardintame į skystį, ima ryškėti užfiksuoti vaizdai.

Fotografas ne tik fotografavo, mielai atsakė į vaikų klausimus, bet ir dovanojo klasėms po kelias nuotraukas, kurias jie patys įrėmino.

Trumpas prisilietimas prie nuotraukos? Ne, tai prisilietimas prie istorijos ir meno, prisilietimas prie Kūrėjo, gebančio dabartį nukelti į praeitį ir praeitį priglausti prie dabarties.

Giedrė MIČIŪNIENĖ,
Mokytoja

Nuotraukos Marinos Voropajevos ir Giedrės Mičiūnienės

3

4

20170922 130406

1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite