SUTARJĖLA

0
51

Balandžio 20 d. 12 val. praktinis-teorinis seminaras „Sutartinės – sėlių sielos archainė apraiška modernioje Aukštaitijoje“ „Kupolėje“ – Zaraso ežero Mažajame slėnyje.

Šis seminaras yra XIX sutartinių šventės „SUTARJĖLA“ dalis.
Seminaras atviras visiems besidomintiems sutartinių žanru.
Užsiregistravusiems dalyviams bus išduodami LNKC pažymėjimai.
Registracija į seminarą google formos anketoje bus paskelbta balandžio mėnesį.

Numatoma programa:

Lektoriai: Vasilijus Trusovas, lietuvių kalbos mokytojas ekspertas, muziejininkas, Sėlių kultūros tyrinėtojas, pranešimas „Sėliškasis kultūros kalbos klodas dabarties kontekste“;
Diana Skvarčinskaitė, etnografė, kolektyvų vadovė, muzikos mokytoja metodininkė, pranešimas „Sutartinių sklaida ir tendencijos Zarasų krašte – Sėlių žemėje“, iliustratoriai – Zarasų kultūros centro jaunimo sutartinių giedotojų grupė „Gražutė“ ir sutartinių giedotojų grupė „Laukesa“;
Daiva Vyčinienė, LMTA Etnomuzikologijos katedros profesorė, habilituota daktarė, sutartinių grupės „Trys keturiose“ vadovė, pranešimas „Sėlių krašto sutartinių melodikos bruožai ir atlikimo ypatumai“.
Dalia Urbanavičienė, daktarė, pranešimas „Šokamosios sutartinės ir jų šokimo būdų rekonstrukcijos“;
Aušra Trapulionytė – Butkauskienė, etnomuzikologė, pranešimas „Biržų penkiastygių kanklių sutartinės: prigimtinė kultūra ir interpretacijos samprata“;
Lina Vilienė, etnomuzikologė, etnologijos magistrė, pranešimas „Sutartinės – aukštaitiškos raiškos ir saviraiškos forma“.

Galimi neesminiai programos pakitimai.
Seminarą organizuoja Zarasų kultūros centras
Seminaras remiamas LTKT finansuoto projekto „XIXI sutartinių šventė SUTARJĖLA“ lėšomis.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite