TEN, KUR KIEKVIENAS TAMPA PAŽEIDĖJU

0
38
kelio zenklai 333

Zarasuose, šalia namo S. Nėries g. 1/9, stovi kelio ženklas 333 „Stovėti draudžiama“. Pakomentuosime, ką jis reiškia. O reiškia jis štai ką: „Draudžiama transporto priemonėms stovėti toje kelio pusėje, kurioje yra ženklas. Negalioja su skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtoms transporto priemonėms ir taksi su įjungtu taksometru“.

Tačiau prie šio pavojingo posūkio nuolatos stovi ir stovi automobiliai. Vairuotojai, matyt, pamiršo, ką reiškia sustojimas. Būtina jiems prisiminti, kad transporto priemonės sustojimas – transporto priemonės sustojimas ne ilgesniam laikui, negu reikia, keleiviams laipinti arba transporto priemonėms krauti. Dažnai šalia šių mašinų ne tik keleivių, bet ir vairuotojų nepamatysi. Žodžiu, ten niekas ženklo nepaiso.

Žmones suprasti galima, jie neturi kur pasistatyti mašinos. „Protingos“ galvos, kai projektavo namo renovavimą nepagalvojo, kad būtina šalia šio namo įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Vietos ten tikrai užtektų.

Problema ne tik dėl to. Dėl ten statomų automašinų vairuotojų pažeidimų, kiti irgi tampa pažeidėjais. Šalia šio namo ant kelio yra nubrėžta ištisinė linija. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui ir sugriežtinus nuobaudas už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus, ypatingai už tokius, kurie kelią pavojų saugiam eismui. Dabar šis sugriežtinimas paliečia ne tik vairuotojų pinigines. Už lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti ir įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, privalomu tapo teisės vairuoti atėmimas. Be piniginės baudos nuo 170 iki 230 eurų, vairuotojams privaloma skirti teisės vairuoti atėmimą nuo 3 iki 6 mėnesių.

Dėl ties tuo namu nuolat statomų automobilių kiekvienas važiuojantis ta gatve priverstas pažeisti Kelių eismo taisykles. Ir gali tapti ne tik priverstiniu pažeidėju, bet ir skaudžiai nukentėti nuo tokio pažeidimo.

Žodžiu, prie namo puiki vairuotojų ‚gaudyklė“ . Kiekvieną priverčia tapti pažeidėju. Tačiau ne tik „gaudyklė“. Vieta, kur yra daug galimybių kilti rimtai avarijai. Tačiau pas mus taip, kol perkūnas netrenkia, mužikas nesižegnoja.

Ignas Palaukys

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite