VAIKO „AUKLĖTI“ DIRŽU NEVALIA

0
39
teismas

Zarasų rajono apylinkės teismo teisėja Liudmila Kuzmickienė, išnagrinėjo prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Kaltinimai buvo pareikšti zarasietei S. M. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 3 dalį. Moteris 2017 m. birželio 5 d., apie 23.00 valandą, savo namuose, sudavė diržu 3-4 kartus savo mažamečiui sūnui V. Č. į kaklo ir nugaros sritį, tokiu būdu dėl hematomos kaklo kairėje ir dešinėje pusėje, hematomos nugaroje, sukėlė nukentėjusiajam berniukui fizinį skausmą.

Kaltinamosios kaltė buvo įrodyta. Kaltinamoji S. M. neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu. Kaltinamosios S. M. atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintina tai, kad ji prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Jos atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

Teisėja kaltinamąją S. M. pripažino kalta ir nuteisė 15 MGL (564,90 Eur) dydžio bauda.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu, paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir S. M. paskirti bausmę – 10 MGL dydžio (376,60 Eur) baudą.

Į S. M. paskirtą bausmę buvo įskaityta laikinojo sulaikymo laikas – viena sulaikymo para. Ji prilyginama 2 MGL dydžio baudai.

Daiktinis įrodymas – rudos spalvos odinis diržas, metaline sagtimi, paimtas iš įvykio vietos kaip menkavertis daiktas, kuris negali būti kur nors kitur sunaudotas, sunaikintinas . Taip buvo nuspręsta teisme.

Motinai teisme išaiškinta, kad teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtą 8 MGL (301,28 Eur) baudą ji turi būti sumokėta per 2 mėnesius.

Teisme dar sykį buvo priminta motinai, vaiko diržu „auklėti“ nevalia. Reikia ieškoti šiuolaikinių auklėjimo priemonių.

Julius Paulaitis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite