ZARASUOSE APTARTI FUNKCINĖS ZONOS PLANAI IR ATEITIES DARBAI

0
33
mid news zrs 43 sfz2

Praėjusių metų pabaigoje Ignalinos, Zarasų rajono ir Visagino savivaldybių merai pasirašė sutartį, kuria suformuota Visagino, Ignalinos ir Zarasų rajono savivaldybių teritorijomis apibrėžta funkcinė zona. Jos tikslas – sudaryti palankesnes galimybes savivaldybėms bendradarbiauti, spręsti regiono problemas, bendrai įgyvendinti projektus, siekiant sukurti patrauklią infrastruktūrą ir palankią socialinę-ekonominę regiono aplinką. Įsteigta Visagino, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių teritorijomis apibrėžtos funkcinės zonos strategija, kuri bus integruota į Utenos regiono plėtros planą.

Zarasuose įvyko šios funkcinės zonos savivaldybių merų, merų pavaduotojų, administracijos direktorių pasitarimas. Jame ir aptarta tolimesnė šios funkcinės zonos veikla, perspektyva ir ateities vizijos.

Pasitarimo metu buvo konstatuota, kad šiose savivaldybėse jau vyko diskusijos dėl šios zonos krypčių nustatymo. Diskusijų metu buvo identifikuojamos pagrindinės funkcinės zonos savivaldybių plėtros problemos, nustatytos galimos funkcinės zonos plėtros kryptys ir pagrindiniai veiksmai, sudarantys galimybes efektyviai spręsti regiono plėtros problemas.

Pasitarimo metu buvo pasiūlytos pagrindinės funkcinės zonos plėtros kryptys:

1. Investicinės aplinkos patrauklumo ir ekonominio potencialo didinimas.
2. Turizmo ir rekreacijos infrastruktūros prieinamumo gerinimas.
3. Viešųjų paslaugų prieinamumo ir kokybės užtikrinimas (socialinės, švietimo,
sveikatos paslaugos).
4. Tvaraus, integruoto mobilumo užtikrinimas.

Investicinės aplinkos patrauklumo ir ekonominio potencialo didinimo kryptį  pasirinko Visagino savivaldybę. Ši kryptis siejama su palankiu sąlygų privačių investicijų pritraukimui, panaudojant turimas ir formuojant naujas ekonomines plėtros teritorijas, gerinant verslo aplinką, siekiant kurti naujas geresnės kokybės darbo vietas, plėtoti aukštą pridėtinę vertę kuriančius verslus.

Ignalinos rajono savivaldybė pasirinko antrąją kryptį „Turizmo ir rekreacijos infrastruktūros prieinamumo gerinimas“. Ši kryptis numato turizmo ir rekreacijos viešosios infrastruktūros modernizavimą bei kūrimą, patrauklumo vietinėse ir užsienio rinkose didinimą, ekonominės plėtros funkcinėje zonoje didinimą.

Ignaliniečių pasirinkta kryptimi dirbs ir zarasiškiai. Jie taip pat pasirinko viešųjų paslaugų prieinamumo ir kokybės užtikrinimo (socialinės, švietimo, sveikatos paslaugos) kryptį. Įgyvendindama šią kryptį rajono Savivaldybė pritrauks investicijas į reikiamą infrastruktūrą ir efektyvų bei tvarų viešosios infrastruktūros valdymą ir naudojimą, teikiant kokybiškas, inovatyvias, kompleksines paslaugas.

Visos funkcinės zonos savivaldybės numato įgyvendinti tvaraus integruoto mobilumo užtikrinimo kryptį. Ji yra siejama su efektyvesniu funkcinės zonos teritorijų junglumu, užtikrinant geresnį darbo vietų pasiekiamumą, transporto taršos mažinimą, didinant eismo saugumą.

Pasitarimo dalyviai aktyviai ir nuodugniai diskutavo apie šias kryptis, jų įgyvendinimą ir reikalingumą.

Buvo nuspręsta, kad konkretūs investiciniai veiksmai ir projektai bus numatomi, rengiant Ignalinos, Zarasų rajonų ir Visagino savivaldybių teritorijomis apibrėžtos funkcinės teritorijos zonos strategiją.

Zarasų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukose  – pasitarimo akimirkos
Petro Ivanovo nuotraukos

mid news zrs 141 sfz1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite