ZUIKIO NULĖPAUSIO NUOTYKIAI DARŽELIO „NYKŠTUKŲ“ GRUPĖJE

0
55
10

Tirpstant pirmajam sniegui į Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos darželinę „Nykštukų“ grupę atliuoksėjo Zuikis Nulėpausis iš Zarasų viešosios bibliotekos. Simboliška, bet anksčiau ir mažieji lankė lopšelinę „Zuikučių“ grupę, todėl ir susitikimą galime vadinti „zuikių kelione“. Vaikai mėgsta knygas, tad Nulėpausis atsinešė dvi istorijos – Ciara Flood knygą apie draugystę „Įkyrūs triušiukai“ ir Stephanie Stansbie paveikslėlių knygą su garsais „Kas ten triukšmauja?“.

Nors C. Flood knyga vadinasi „Įkyrūs triušiukai“, tačiau pagrindinis herojus – meškinas, kuris visą laiką vienui vienas gyvena miškų glūdumoje. Gyventi vienam meškinui labai patiko, tačiau vieną dieną jo kaimynystėje apsigyveno triušiukų šeimyna. Ir nuo tada, kai pasigirdo pirmasis „Tuk tuk!“ į meškino namelio duris, viskas apsivertė aukštyn kojomis. Įkyrūs, tačiau be galo mieli triušiukai pakeitė meškino gyvenimą! Tai istorija apie draugystę ir didžiulį džiaugsmą atradus tikrus draugus!

Rašytoja S. Stansbie paveikslėlių knygoje „Kas ten triukšmauja?“ pasakoja istoriją apie mažą Peliuką, bijantį miegoti tamsoje. Miegoti susiruošęs Peliukas staiga išgirsta garsus: Ū-hūū! Ū-hūū! Giiirrrgžt! Dun dun! Dun dun! Kai namuose kažkas triukšmauja, mažyliui akimirksniu išlaksto visi miegai. Kas tai galėtų būti? Knygelėje spūstelėjus puslapius pasigirsta keisčiausi garsai. Vėliau paaiškėja, jog tai tiksintis laikrodis, iš krano tekšintis vanduo, už lango ūbaujanti pelėda ir pan.
Zuikis Nulėpausis atėjo ne vienas, o su drauge Fėja, kuri mėgsta spalvas, gėles ir šypsotis. Zuikiui vaikams perskaičius abi knygeles, vaikai miklino galveles. Prisimindami neseniai darželyje vykusią spalvų savaitę, svečiai patikrino, ar mažieji nepamiršo spalvų pavadinimų. Viskas puiku! Vaikai pažįsta geltoną, žalią, raudoną ir mėlyną spalvas. Vaikai taip pat pamokė Zuikį Nulėpausį ir skaičiuoti iki penkių. Tad Zuikis uždavė gudrų klausimą ko vaikai nori labiau – ar vieno krepšinio kamuolio, ar trijų tortų? Grupėje daug smaližių!

Vaikai su auklėtoja Ina pakvietė svečius į aktų salę pasportuoti: visi galinėjosi virvės traukimo rungtyje ir mokė Zuikį sukti lanką. Muzikos garsai liejosi laisvai: būgneliai, metalofonai ir barškučiai.

Buvo smagu pabūti kartu ir atsipalaiduoti – juk tai buvo penktadienio nuotykis!

Tekstas ir nuotraukos Ingos Cibulskienės

12

14

27

31

DSC 0095

DSC 0100

DSC 0128

DSC 0130

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite